AB BÜYÜKELÇİ BERGER SİVAS'TA | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

AB BÜYÜKELÇİ BERGER SİVAS’TA

Bu haber 04 Mayıs 2019 - 12:57 'de eklendi ve 26 views kez görüntülendi.

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Odanın daveti üzerine bir dizi ziyaret ve Anadolu Ateşi gösterisine katılmak üzere ilimize gelen AB Büyükelçisi Christian Berger’i havaalanında karşıladı.

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, AB Büyükelçisi Christian Berger ve beraberindeki heyet ile birlikte Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’i ziyaret etti.

Büyükelçisi Christian Berger ve beraberindeki heyet daha sonraTSO’yu ı ziyaret etti. Şeref defterimizi imzalayan Büyükelçi Berger’e Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, bolluk ve bereketi simgeleyen Hayat Ağacı hediye etti.

Ziyaratte, Başkan Eken, Odamızın yaptığı çalışmalar ve AB ile birlikte gerçekleştireceğimiz projeler hakkında Berger ile istişarede bulundu.

Berger daha sonra Oda bünyesinde hizmet veren Türkiye’de sadece 20 ilde bulunan AB Bilgi Merkezini de inceleyerek, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Sivas Valisi Salih Ayhan, AB Büyükelçisi Christian Berger, Yönetim Kurulu Üyeleri ve AB heyetiyle akşam yemeğinde bir araya gelerek, ilimiz hakkında genel değerlendirmelerde bulundu.