Babam ile Sahnedeyim « Sivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Babam ile Sahnedeyim

Bu haber 21 Mayıs 2019 - 8:21 'de eklendi ve 31 views kez görüntülendi.

Anneler gününe ve çocuklara özel olarak Sivas Kongresi’nin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında Sivas Valiliği himayesinde hazırlanan “Annem İle Sahnedeyim” programının büyük beğeni toplamasının ardından şimdide Haziran ayında babalar gününe özel olarak “Babam ile Sahnedeyim” ses yarışması düzenlenecek.

Sivas Kongresi´nin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında devam eden programların tüm heyecanı ile sürdüğü ilimizde, babalar ile çocuklarının sahnede birlikte şarkı söyleyeceği, maharetlerini sergileyeceği yarışma organize edilecek. 8-14 yaş aralığındaki çocukların katılabileceği  “Babam İle Sahnedeyim” programı Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) gerçekleştirilecek. 2005-2011 doğumlu kız çocuğu veya erkek çocuğu olan babaların başvuru yapabileceği yarışmaya ön eleme sonrası 10 baba ile 10 çocuk seçilecek. Yarışmaya https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeE0NOSsIIoMoDdH3HQ3NmDYYcck9tCxcZwikKPaciLihfPQA/viewform adresindeki ön başvuru formu doldurularak müracaat edilebilecek. Program; 16 Haziran 2019 Pazar günü saat 20.00’de gerçekleştirilecek.

Haziran ayında kutlanan Babalar Günü’ne özel olarak hazırlanan programda babalar çocukları ile birlikte sahneye çıkarak, canlı orkestra eşliğinde ses ve sahne yeteneklerini gösterme şansı elde edecekler.

Aile kavramının daha güçlü kılınması adına baba ile çocuklarının birlikte vakit geçirecekleri eğlenceli programın yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

Ocak ayı itibariyle başlayan ve birbirinden farklı pek çok programın bugüne kadar yer aldığı 100. Yıl Etkinlikleri; kültürden sanata, tarihten turizme, spordan sosyal içerikli programlara kadar ulusal ve uluslararası alanda devam edecek.