BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ "YATIRIMLAR YETERSİZ " | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ “YATIRIMLAR YETERSİZ “

Bu haber 28 Mayıs 2019 - 10:54 'de eklendi ve 43 views kez görüntülendi.

 

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Sivas  Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.  Destici,ziyaretinde yaptığı konuşmada, “Sivas’ı yakından takip ediyoruz. Üstümüze düşen ne varsa Sivas’a ve Sivaslılara hizmet etmek için sonuna kadar hazırız” dedi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’nin ziyaretiyle ilgili görüşlerini dile getiren Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı  Mustafa Eken, “TSO olarak bütün siyasi partilere bakış açımız aynı. Bizim siyasetimiz olmaz. 7 bin üyemizden bütün partilerde arkadaşlarımız var. Bu üyelerimiz Sivas’ın ekonomisini belirleyen ihracatını, ithalatını ve istihdamı sağlıyor. Bu şehirde en büyük yükü Odamızın üyeleri çekiyor. Türkiye’de belirli bir sıkıntılar yaşanıyor, bir ekonomik daralma var. Sivaslılar olar her zorluğun üstesinden geldik. Bunun da üstesinden geleceğimize inanıyoruz. Çünkü Türkiye güçlü bir ülke.  Sizlerde her zaman ülkemizin istikrarı, bekası için çalışıyorsunuz.  Birlik ve beraberliğimiz daim olsun. Tüm partilerimiz işbirliği içerisinde, ülkemizin daha iyi yerlere gelmesi için seferberlik ilan ederek, daha güçlü bir Türkiye için bir bütün olması lazım. Odamıza yaptığınız nezaket ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ise TSO’da olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu dile getirdi. TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerini seçildikleri görevlerinde kutlayan BBP Genel Başkanı Destici, “Başta ticaret erbabı olmak üzere Sivas halkı için hayırlı olsun. Sivas özellikle büyük şehirlere daha fazla göç veren bir şehrimiz. Doğdukları topraklardan daha iyi iş imkanı bulmak için şehirlerini bırakıp gitmek zorunda kalmışlar. Türkiye Konya’dan sonra yüz ölçümü itibariyle ikinci büyük ilimiz.  Tarım ve hayvancılık noktasında da Türkiye’ye büyük katkılar sağlayan bir ilimiz. Sivas’ımızın burada da hak ettiği payı aldığını düşünmüyorum. Yatırımlar Sivas’ın hak ettiği oranda değil. Sivas, hak ettiği oranda yatırımları alırsa tarım ve hayvancılık noktasında da ülke ekonomisine büyük kaktığı sağlayacağına inanıyorum. Sivas’ın ticaretin canlı olduğunu görüyoruz. Ahilik kültürüne bağlı bir esnaf ve sanatkar yapısı var. Bunlarda ürettiklerinin karşılığını alamayınca yavaş yavaş meslekten çekiliyorlar. Bunlarla ilgili önemler alınması lazım.  Ticaret ve sanayi konusunda büyük yatırımların Sivas’ın gelmesi konusunda daha üst teşvik ve desteklere ihtiyaç olduğu gözüküyor. Sivas bunları kaldıracak kapasitede. Sivas’ın bir Kayseri yada Gaziantep olmaması için hiçbir sebep yok. Sivas’ın elinden tutulması, desteklenmesi, yatırımların teşvik edilmesi lazım. Bu anlamda rahmet Genel Başkanımız hayattayken de mücadelesini verdik. Sivas’ı yakından takip ediyoruz. Sizlerle işbirliği içerisinde üstümüze düşen ne varsa Sivas’a ve Sivaslılara hizmet etmek için sonuna kadar hazırız.” diye konuştu.

Başkan Eken, ziyaret anısına Destici’ye bolluk ve bereketi simgeleyen Hayat Ağacı  plaketini  Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı  Mustafa Eken, plaketi takdim etti.