Engellilerin askerlik sevinci | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Engellilerin askerlik sevinci

Bu haber 17 Mayıs 2019 - 7:20 'de eklendi ve 35 views kez görüntülendi.

Genelkurmay Başkanlığı’nın himayesinde engelli vatandaşlara yönelik icra edilen ‘Temsili Askerlik Uygulaması Töreni’ Sivas 5. Piyade Eğitim Tugayı’nda yapıldı. Özel gereksinimli bireyler, bir günlük temsili askerlik uygulaması ile asker olmanın heyecanını yaşadı.

55 engelli, General Şükrü Kanatlı Kışlası’nda düzenlenen törenle yemin edip, 1 günlük temsili askerlik yaptı. Engelli askerler, sevinçlerini aileleriyle birlikte yaşadı.

Temsili askerlik töreninde engelli gençlere ilk olarak mihmandarlar eşliğinde üniformalar giydirildi. Eğitimlerde engellilere, asker selamı verilmesi ve esas duruşta bulunulması öğretildi. Eğitimlerin ardından yemin töreni programına geçildi. Yemin töreninin akabinde askeri geçiş yapıldı.

General Şükrü Kanatlı Kışlası’nda düzenlenen törene; Sivas Valisi Salih Ayhan, 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile engelliler ve aileleri katıldı.