HEM ÖĞRENİYOR HEM DE ÖRNEK OLUYORLAR… | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

HEM ÖĞRENİYOR HEM DE ÖRNEK OLUYORLAR…

Bu haber 21 Mayıs 2019 - 8:04 'de eklendi ve 18 views kez görüntülendi.

Sivas Gazi Osman Paşa İlkokulu Sınıf Öğretmeni Yücel Budak, Hayat Ağacı Derneğine öğrencileri ile birlikte her yıl yardım kampanyası düzenliyor. Şimdiye kadar kumbara, zarf, oyuncak ve hikâye kitabı kampanyaları ile ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım ulaştıran Yücel Budak ve öğrencileri, Ramazan ayında yeni bir kampanya düzenledi.

Gazi Osman Paşa İlkokulu ve Sivil Savunma Kulübü’nü temsilen Hayat Ağacı Derneği’ni ziyaret eden 3-B Sınıfı öğrencileri, yanlarında getirdikleri hikâye kitabı setlerini Gıda Bankası’ndan yardım alan ihtiyaç sahibi çocuklar için bağışladılar.

3-B sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmeni Yücel Budak’ın yönlendirmesi ile, “Okumak ve Okutmak İçin Haydi Sen de Hikâye Bağışla” adlı bir kampanya düzenledi.

Öğrenciler, bu kampanya kapsamında okudukları kitapları ve hikâye setlerini okulda topladı. 2 haftalık sürede 5 koli kitap toplayan öğrenciler, bunları Gazi Osman Paşa İlkokulu Müdürü Hasan Koçak ve 3-B Sınıfı Öğretmeni Yücel Budak nezaretinde Hayat Ağacı Derneğine teslim etti.

İlkokul birinci sınıftan itibaren Hayat Ağacı Derneğine yardım toplayarak yardımlaşma ve dayanışma alışkanlığı kazanan öğrenciler, Ramazan ayında yeni bir kampanya ile ihtiyaç sahibi çocukları mutlu edecek olmalarının heyecanını yaşadılar.

3-B Sınıfı Öğrencileri, daha önce de kumbara ve zarflarda para toplayıp, ayrıca oyuncak ve hikâye kitapları ile Hayat Ağacı Derneğine destek olduklarını belirterek, bundan sonra da yardım kampanyalarına devam edeceklerini söylediler.

Şimdiye kadar düzenlenen kampanyaların öncüsü Gazi Osman Paşa İlkokulu 3-B Sınıfı Öğretmeni Yücel Budak, Gazi Osman Paşa İlkokulu ve Sivil Savunma Kulübü olarak, 2 haftalık bir sürede hikayeleri okulda topladıklarını belirterek, bundan önce oyuncak ve nakit yardım kampanyalarıyla Hayat Ağacı Derneğine destek olduklarını söyledi.

Hayat Ağacı Derneğinin, Sivas’ın en güvenilir kurumlarından biri olduğunu belirten Budak, bundan sonra da bu tür yardım kampanyalarına devam edeceklerinin sözünü vererek şimdiye kadar düzenledikleri kampanyalarda emeği ve katkısı olan herkese teşekkür etti.