"Hizmetkâr Olmak, Boynumuzun Borcudur" | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

“Hizmetkâr Olmak, Boynumuzun Borcudur”

Bu haber 13 Mayıs 2019 - 15:31 'de eklendi ve 35 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan ve eşi Zeynep Akkiraz Ayhan  şehit aileleri, gazileri ve aileleri onuruna verilen iftar yemeğine katıldı.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce organize edilen iftar yemeğine Sivas Milletvekilleri İsmet Yılmaz, Semiha Ekinci, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Tugay Komutanı Tuğg. Ömer Ertuğrul Erbakan, Vali Yardımcıları Mustafa Yüksel Karadağ, Mehmet Polat, Yeliz Yıldızhan, Mehmet Nebi Kaya, il protokolü ve şehit ailelerimiz, gazilerimiz ile aileleri katıldı.

Programda konuşan Vali Salih Ayhan, “Aziz Türk Milleti’nin bekası için canlarını ortaya koyan güvenlik güçlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Aziz şehitlerimizin emaneti olan sizlerle bugün aynı sofrayı paylaşmaktan, vatan uğrunda gazi olanlarla birlikte olmaktan büyük bir şeref duyduğumu belirtmek istiyorum” dedi.

Yüce Türk Milleti’nin bugüne kadar bu vatan uğruna milyonlarca şehit verdiğini anımsatan Vali Ayhan, “Bundan sonraki süreçte de herhangi bir tehlikede, devletimizin ve milletimizin bekası için gözünü kırpmadan şehit vermeye devam edecektir. Sizin evlatlarınız da bu vatan uğruna canlarını verdiler, kanlarını akıttılar. Şunu biliniz ki bir şehidimiz olduğunda sadece ailelerin değil, bütün milletimizin yüreği yanmaktadır. Güvenlik güçlerimiz yaralandığında canımız acımaktadır. Bizler hiçbir askerimizin, polisimizin tırnağına zarar gelmesini istemeyiz. Onların, bu ülke için ne kadar kutsal bir görevi yerine getirdiğinin de bilincindeyiz. Şehit ailelerimizi, gazilerimizi ve ailelerini kendi ailemiz olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı.

“Boynumuzun Borcudur”

Aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacaklarını ifade eden Vali Salih Ayhan, “Bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimize, onların yakınlarına ve kahraman gazilerimize hizmetkâr olmak, boynumuzun borcudur. Evlatlarını bağrına basamayan, onları kucaklayamamanın hüznünü yaşayan, yüreği yaralı tüm şehit annelerimizin, eşlerinin her zaman yanlarındayız. Onlar, yüreğimizde sonsuza kadar yaşayacak kahraman şehitlerimizin bize emanetidir. Sizlere karşı sorumluluklarımızın farkındayız ve ne yapsak sizlerin hakkını ödeyemeyiz. Bizler, her zaman sizlerin derdine derman olmaya, sıkıntılarınıza çözüm üretmeye, hüzün ve sevinçlerinizi paylaşmaya hazırız. Valilik olarak sizlerle ilgili her meseleyi ve sizlerin taleplerini kendi meselemiz bilip, yakından takip etmeye çalışıyoruz” dedi.

Terör örgütü PKK/KCK mensubu hainlerin 2018 yılında şehit ettiği Bedirhan bebek ile annesi Nurcan Karakaya’nın katili teröristler ve işbirlikçilerinin yakalanmasını da değerlendiren Vali Ayhan, “Bedirhan bebeğimize kıyacak kadar gözü dönmüş hainlerin, teröristlerin yakalanmasının da bir nebze olsun mutluluğunu yaşıyoruz. Acımızı az da olsa hafifleten bu haberi bizlere veren İçişleri Bakanlığımıza ve kahraman emniyet güçlerimize teşekkür ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, dünyanın en kutsal görevini üstlenen, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan bütün annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyor, gazilerimize sağlıklı ve hayırlı ömürler diliyorum” dedi.

Sivas Milletvekilleri İsmet Yılmaz ile Semiha Ekinci de şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı, gazilerimize ise sağlıklı ve hayırlı ömür dilediler.