"Kaza haberlerini duymak istemiyoruz" | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

“Kaza haberlerini duymak istemiyoruz”

Bu haber 30 Mayıs 2019 - 7:57 'de eklendi ve 12 views kez görüntülendi.

Ramazan Bayramı tatilinin yaklaşması nedeniyle karayolu şehirlerarası yol taşımacılığında güven artırıcı önlemlerin değerlendirildiği toplantı, Sivas İl Emniyet Müdürlüğü Muzaffer Çetin Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İdris Tataroğlu, trafik polisleri, otobüs firması yetkilileri, sigorta acenteleri ve diğer ilgililerin katıldığı programda ramazan bayramı tatilinde trafikte alınacak önlemlerin yanı sıra; otobüs firmalarının uyması gereken konular ile araç kasko ve sigortalarının önemine vurgu yapıldı.

Ramazan Bayramı’nın yaklaştığını hatırlatan Vali Salih Ayhan, “Ülkemizde uzun süreli bayram tatillerinde, şehirlerarası karayollarımızda trafik yoğunluğu çok önemli oranlarda artış gösteriyor. Vatandaşların gidecekleri yere bir an önce ulaşmak istedikleri için trafik kural ihlalleri de yoğunlaşıyor. Biz sizleri çok önemsiyoruz. Siz ve sizlerin taşıdığı yolcuların güven içerisinde olması bizim için çok önemli. Bunu sağlamak için kurallara uymamız gerekiyor. Bu yüzden bugün burada bu toplantıyı yapıyoruz.” dedi.

‘Millet olarak kuralları bilmek konusunda hiçbir sıkıntımız yok ancak uygulama noktasında sıkıntılar yaşıyoruz’ diyen Vali Ayhan, sözlerine şöyle devam etti:

“Özellikle emniyet kemeri takmak konusunda hassas davranmanızı istiyorum. Uykusuz yola çıkmayın. İkinci şoför mutlaka bulundurmalısınız. Yorgun hissettiğinizde dinlenmekten çekinmeyin. Biz sizlere güveniyoruz, öncelikle kendi canınızı koruyacak sonra da emanetini aldığınız canları yerlerine sağ salim ulaştıracaksınız. Geçtiğimiz yıllarda trafik kuruluşlarımızca alınan tedbirler ile bayram tatillerinde meydana gelen trafik kazaları ve sonucundaki ölüm ve yaralanmalarda önemli oranlarda azalma olduğu görüldü.”

Bu Yolda Hep Birlikteyiz-

Sivas’ta bayram tatili boyunca öngörülen trafik yoğunluğu için emniyet ve jandarma kuvvetleri tarafından genelge doğrultusunda tedbirler alınacağını kaydeden Ayhan, “Biliyorsunuz bakanlığımızca 2019 yılı ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın ‘ sloganıyla yaya öncelikli trafik yılı olarak ilan edildi. Ramazan Bayramı tatili süresince ‘Bu Yolda Hep Birlikteyiz’, ‘Kırmızı Düdük’ ve ‘Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın’ kampanyalarına destek vermeye devam edeceğiz. Bayramlarımızın bayram gibi geçmesi için kaza haberlerini duymak istemiyoruz. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Ramazan Bayramınızı da en içten duygularımla tebrik ediyorum.” dedi.