Master Of Cake'ye Sivas damgası | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Master Of Cake’ye Sivas damgası

Bu haber 03 Mayıs 2019 - 10:46 'de eklendi ve 52 views kez görüntülendi.

Halk Eğitim Merkezi (HEM) ve Akşam Sanat Okulu Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı kursiyerleri 3. Uluslararası Master Of Cake Samsun Pastacılık-Çikolata Festivali ve Pasta Yarışmasında 7 madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

HEM Müdürü Tuncay Baral, Müdür Yardımcısı Serpil Erdin, Usta Öğreticiler Sema Geçgel ve Maide Bera Taşkent ile birlikte Sivas Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’yı ziyaret eden Kursiyerler, yarışmada madalya kazandıkları yiyecekler hakkında bilgi verdi.

Yarışma hakkında bilgi veren HEM Müdürü Baral ise Türkiye başta olmak üzere Nijerya, Hırvatistan, Sırbistan, Azerbaycan, KKTC ve Slovenya’dan 150 yarışmacının katıldığı yarışmada Fatma Köseahmetoğlu’nun Sarığı Burma ile altın madalya, Sema Geçgel’in Divriği Pilavı, Selma İslamoğlu’nun ise Sivas Ketesi ile gümüş madalya, Züleyha Pek’in ise Turşu Kavurması ile bronz madalya kazandığını söyledi.

Muffin Süsleme Kategorisinde Selme İslamoğlu’nun altın madalya kazandığını belirten Baral, Kek Kategorisinde Sema Geçgel’in Donaowella ile gümüş madalya, Küçük Atıştırmalıklar Kategorisinde Züleyha Pek’in bronz madalya, Düğün Pastası kategorisinde ise Fatma Köseahmetoğlu’nun bronz madalya kazandıklarını söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Savaşçı ise bir süre kursiyerlerle sohbet etti. Uluslararası bir yarışmada Sivas’ı en iyi şekilde temsil eden kursiyerleri tebrik eden Savaşçı, “Hem ülkemizin hem de Sivas’ın adını en iyi şekilde duyurdunuz ve yöresel lezzetlerimizi tanıttınız. Sizleri ve başarılarınızda emeği bulunan usta öğreticilerimizi tebrik ediyorum.” İfadelerini kullandı.