MERDİVEN ALTINDAN UCUZ VE KALİTESİZ ÜRÜN ALMAYIN | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

MERDİVEN ALTINDAN UCUZ VE KALİTESİZ ÜRÜN ALMAYIN

Bu haber 03 Mayıs 2019 - 12:10 'de eklendi ve 26 views kez görüntülendi.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar  Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Tüm İslam aleminin heyecanla beklediği Ramazan ayının  geldiğini belirterek, esnaf ve sanatkarların bu mübarek ay için hazır olduğunu söyledi.

 Bolluk ve bereket ayı olarak ta bilinen Ramazan ayına Pazar günü  sahur ile başlanılacağı , esnafın da gerekli tedbirlerinin alarak ramazan ayı için hazır olduğunu dile getiren Sesob Başkanı Beşir Köksal, “Ramazan ayına iki gün kaldı. Esnaflarımız da Ramazan ayının vazgeçilmezi olan gıda ürünlerini hazırlayarak satışa sunulmaya başladı. İnşallah esnaflarımız durgun geçen günlerinin ardından Ramazanın bereketiyle canlanacaktır” dedi.

 

FIRKSATÇILARA FIRSAT VERMEYİN

Ramazan ayında piyasanın hareketlendiğini  dile getiren Sesob Başkanı Beşir Köksal, merdiven altında ucuz ve kalitesiz üretim yaparak insan sağlığını hiçe sayan fırsatçıların sayısının artacağına dikkat çekerek , fırsatçılara mahal vermemek için Ramazan alışverişinde esnafın tercih edilmesi gerektiğini kaydetti.

 Satılan ürünlerin fiyatlarının belli olduğunu , piyasada oluşan fiyatların altında satılan ürünlere şüpheyle yaklaşılmasını ve iyi araştırma yapılaması gerektiğini belirten Sesob Başkanı Köksal, esnafın kendi yemeği hiçbir ürünü müşterisine de yedirmeyeceğini dile getirerek alışverişlerde güvenilir esnafın tercih edilmesi gerektiğini hatırlattı.

İSRAFTAN KAÇINALIM

Ramazan ayında diğer aylara nazaran ekmek tüketimi fazla olduğunu, İkram ve paylaşma kültürümüzün yoğun yaşandığı ramazanda, birbirinden güzel yiyecek ve içeceklerle donatılan iftar sofralarının, ölçü kaçırılarak ‘israf’ sofrasına dönüşmemesi gerektiğini vurgulayan Köksal,  . Ramazan ayında üretilen ekmek diğer aylara göre çok fazla olduğunu ve israf edildiğini dile getirerek, israftan kaçınılmasını ve ihtiyaca göre ekmek alınmasını önerdi.

ESNAFLARA UYARI

Ramazan ayında vatandaşların alışverişe daha fazla ihtiyaç duyduğunu,  oruçlu olunması nedeniyle sinirlerin daha da gergin olunduğunu kaydeden Köksal, esnafların müşteri memnuniyetine önem vermelerini, müşteriyi incitmeden satışını gerçekleştirmelerini, gerek esnafların gerekse de hayır sahiplerinin aldıkları gıdalarda tarihlerine dikkat etmelerini tavsiye etti. Köksal, Ramazan ayı boyunca esnafların gece sahura kadar işyerlerini açık bulundurmaları için Belediye’den izin alındığını da sözlerine ekledi

Köksal, esnafların ve vatandaşların sahte paraya dikkat etmelerini, esnafların kasalarında yüktü miktarda para bulundurmamalarını tavsiye etti.

Sesob Başkanı Beşir Köksal, başta esnaflarımız ve halkımız olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazan ayını tebrik ederek, hayırlı, bereketli bol kazançlar diledi.