Öfkenizi kontrol edin | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Öfkenizi kontrol edin

Bu haber 24 Mayıs 2019 - 9:11 'de eklendi ve 44 views kez görüntülendi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2’nci Seminer Günleri kapsamında ‘Öfke Yönetimi’ konulu seminer düzenledi.

Üniversite Kültür Merkezi Kadı Burhaneddin Salonu’nda gerçekleştirilen konferans saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Programda ilk olarak konuşan Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Doç. Dr. Serkan Akkoyun, “Bundan sonraki süreçte bu tür konferanslara önem vereceğiz. Bugün Öğretim Görevlisi Sema Biçer hocam öfke yönetimi ile ilgili bize sunumlarını gerçekleştirecek. Önümüzdeki günlerde optisyenlik ile ilgili konferans düzenleyeceğiz. Herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi ve ardından konferansa geçildi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü Öğretim Görevlisi Sema Biçer, “Biz eğer kendi bedenimizin olduğu yere zihnimizi, beynimizi götürmüyor isek  anı yaşayamıyoruz demektir. Özellikle ölümle burun buruna gelmiş kişiler bunu çok iyi fark ederler. Yapmadıkları ve pişman oldukları şeyleri yaptıkları için üzülürler. Bunun içinde anı yaşamak gerekiyor.” diye konuştu.

Konuşmasının devamında Biçer, “Öfkenin ne olduğunu ve ne olmadığını bilmemiz gerekmektedir. Öfke aslında motivasyonumuzu arttıran bir duygudur. Kızma ve gücenme gibi bir olay ortaya çıkıyor bu da öfke duygusunun içerisindedir. Öfke ne saldırganlıktır ne de şiddettir. Öfke son derece masum olgudur ve saldırganlık durumu değildir.” ifadelerini kullandı.

Son olarak Biçer şunları kaydetti:

“Öfke ruhun habercisidir. İnsanın kendisini daha iyi veya kötü hissetmesine neden olur. Ancak insanı iyi ya da kötü insan yapmaz. Duygu, bir durum olay veya kişilere verilen anlam nedeniyle insan iç dünyasında uyanan izlenimdir. Olay durum ve kişilere sadece insanlar yön verir ve değiştirir buna da duygu denir.”

Konferans sonrası Doç. Dr. Serkan Akkoyun, Sema Biçer’e teşekkür belgesi verdi.