Özel diş tedavisi | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Özel diş tedavisi

Bu haber 21 Mayıs 2019 - 9:30 'de eklendi ve 39 views kez görüntülendi.

Özel Gereksinimli Bireylere Özel Diş Tedavisi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında özel gereksinimli bireylere yönelik uygulanacak diş tedavisi protokolü imzalandı.

Valilik Dr. Hasan Canpolat Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız, Vali Yardımcısı Mehmet Polat, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Hubbezoğlu, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Recai Zan ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan katıldı.

Programda konuşan Vali Ayhan, protokolün önemine değinerek, “Bu protokolün amacı, il müdürlüğümüz denetiminde faaliyetlerini sürdüren 6 özel bakım merkezinde yatılı bakım hizmeti alan özel gereksinimli bireylerin ağız ve diş sağlığı tedavilerinin yaptırılması, özel düzenlemelere sahip poliklinik şartlarında hizmet almaları, sıra beklemeksizin, asistan ve uzman hekimlerce tedavilerinin gerçekleştirilmesidir” dedi.

15 Temmuz Şehitler Kliniğinde, bireylerin ağız ve diş sağlığı taraması ile Sağlık Uygulama Tebliği’nde belirtilen diş tedavilerinin yapılmasının planlandığını hatırlatan Vali Ayhan, protez, implant ve ortodontik tedavi masraflarını ise hastaların karşılayacağını söyledi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız ise 15 Temmuz Kliniği’nin kurulduğundan bu yana Sivas Valiliği ile yapılan birçok protokole hizmet verdiğini anımsatarak, “Öncelikle şehit yakınları ve gazilerimize verdiğimiz bu hizmet milli eğitim ve müftülük ile devam etti. Bugünde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile özel gereksinimli bireylere yönelik bir protokol gerçekleştiriyoruz. Hayırlı olsun.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Salih Ayhan, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Hubbezoğlu ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan tarafından protokol imzalandı.