Sivas Valisi Ayhan,Altınyayla'daydı. | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Sivas Valisi Ayhan,Altınyayla’daydı.

Bu haber 23 Mayıs 2019 - 8:42 'de eklendi ve 52 views kez görüntülendi.

“Altınyayla’da Güzellik, Dostluk, Samimiyet Gördüm”

Sivas Valisi Salih Ayhan, Altınyayla’da bir dizi gezi ve incelemelerde bulundu.

İlçede ilk olarak Altınyurt Mahallesinde Şehit Hasan Subaşı Kürkçüyurt İlk/Ortaokulunu ziyaret eden Vali Ayhan, öğrencilerin yaptığı kuş evlerini, serayı ve TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarını inceleyip bilgi aldı.

Okul öğretmenleri ile de bir araya gelen Vali Salih Ayhan, okulda özveri ile çalışan ve akademik başarının yanı sıra sosyal aktivitelere de önemli yer veren okulu kutladı. Vali Ayhan, sınıfları da gezerek öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulunup, kitap hediye etti.

Altınyayla temasları kapsamında kaymakamlığı da ziyaret eden Vali Salih Ayhan, halkın yoğun ilgisi ile karşılandı. İlçede devam eden ve planlanan yatırımlar hakkında İlçe Kaymakam Vekili Akif Pektaş’tan bilgi alan Vali Ayhan, ilçe halkının taleplerini dinledi.

Altınyayla’da belediyeyi de ziyaret ederek Başkan Sinan Akbulut’a hayırlı olsun dileklerini ileten Vali Ayhan, yerel yönetimlerden istihdam ve üretim odaklı işler beklediğini belirterek, Altınyayla’nın son yıllarda büyük bir ivme kazandığını söyledi.

İlçedeki şehit ailesini de unutmayan Vali Salih Ayhan, 28.02.1991’de Şırnak ilinde şehit olan Jandarma Er Turan Ergin’in ailesini Altınyayla’nın Doğupınar köyünde ziyaret etti. Şehidimizin annesi Cennet Ergin ve babası Hilmi Ergin ile bir süre sohbet eden Vali Ayhan, şehidimize Allah’tan rahmet diledi.

Altınyayla ilçesine bağlı Deliilyas Belediyesini ziyaret ederek, Altınyayla Belediye Başkanı Mehmet Tek’e hayırlı olsun dileklerini ileten Vali Ayhan, Deliilyas’ın kültür odaklı bir belde olduğunu ifade ederek, süreç yöneten, çağı yakalayan idari anlayış beklediğini söyledi.

Bizim En Büyük Servetimiz ve Sermayemiz Gençlerimizdir-

Gençliğin önemine de vurgu yapan Vali Ayhan, “Bizim en büyük servetimiz ve sermayemiz gençlerimizdir. Sizler için çok gayret göstermemiz ve çalışmamız lazım. Çok emek vermemiz lazım, sizlerden de bunun karşılığını görmemiz lazım. Donanımlı olmanız lazım. Yoksa hem sizlerin hem de ülkemizin ayakta durması mümkün değil. Hepinizi çok seviyorum, hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Bir isteğiniz olursa beni de Altınyaylalı biri olarak görür, iletirseniz mutlu olurum. Bu ilçeyi çok seviyorum, her zamanda bunu ifade ediyorum. Burada hep güzellikler, dostluklar, samimiyet gördüm. Dolayısıyla burayı unutmak mümkün değil. Vefalı olmak lazım. Vefası olmayanın sefası olmaz derler. Bizde vefalı olmak zorundayız.” İfadelerini kullandı.