Sivas Valisi Ayhan'dan öğrencilere konferans | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Sivas Valisi Ayhan’dan öğrencilere konferans

Bu haber 18 Mayıs 2019 - 9:39 'de eklendi ve 33 views kez görüntülendi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi  Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Kulübü tarafından Vali Salih Ayhan’ın konuşmacı olduğu “Türk İdare Sistemi ve Kişisel Kariyer Gelişimi” konulu konferans düzenlendi.

Konferansa Sivas Valisi  Salih Ayhan, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Taşkın, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. İbrahim Delice, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Osmanlı’dan günümüze idare sistemi hakkında bilgiler veren Vali Ayhan öğrencilerin Başkanlık Modeli ile ilgili sorularına da cevap verirken, öğrenciler tarafından Türk İdare Sistemine duyulan ilginin gelecek açısından önemli olduğuna vurgu yaptı.

Bireysel kariyer gelişimi hakkında düşüncelerini aktaran Ayhan, gençlerin kariyer planlaması yaparken dikkat etmesi gereken ayrıntıları da anlattı.

Konferans, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. İbrahim Delice ve Sosyoloji Bölümü Öğrenci Kulübü Başkanı Melike Albayrak’ın Vali Salih Ayhan’a çiçek ve hediye takdiminin ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.