TİCARET BORSASI BAŞKANI HASTAOĞLU'NA HİZMET ŞEREF PLAKETİ | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

TİCARET BORSASI BAŞKANI HASTAOĞLU’NA HİZMET ŞEREF PLAKETİ

Bu haber 03 Mayıs 2019 - 10:54 'de eklendi ve 41 views kez görüntülendi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 75. Genel Kurulu dolayısıyla TOBB Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu’nun başkanlığında,oda-borsa başkanları ve delegeler Anıtkabir’i ziyaret ederek Ata’nın huzurunda saygı duruşunda bulundular. Anıtkabir ziyaretinin ardındanTOBB Birlik Merkezi’nde Hizmet Şeref Belgesi ve Plaketleri ile Proje ÖdülleriTöreni gerçekleştirildi.

Hizmet Şeref Belgesi ve Plaketleri ile Proje Ödülleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Sivas Ticaret Borsası Meclis Başkanı İhsan Aksoy, Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu. TOBB Delegeleri Erdal Arslan, Engin Ekşioğlu ve Genel Sekreter Sema Görcün’ün de katılımıyla TOBB Konferans Salonu’nda sahiplerine verildi.TOBB Delegesi görevinde 10. Yılını tamamlayan Sivas Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu’daplaketini aldı.

Törende bir konuşma yapan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Oda ve Borsa proje yarışmasında finale kalanları ve camiaya uzun süredir hizmette bulunan delegeleri ödüllendirdiklerini hatırlatarak, “Bu tabloyla hepimiz iftihar edelim. Odalarımız-Borsalarımız adeta proje fabrikası haline geldi. Çalışıyor, üretiyor, şehirlerine yeni eserler kazandırıyor, üyelerimize daha çok hizmet sunuyorlar. Sadece yurt içinde değil, dışarda da bayrağımızı dalgalandırıyorlar. Camiamızın ulaştığı bu seviye sizlerin eseri. Hepinizle ayrı ayrı iftihar ediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ise Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde düzenlenen Hizmet Şeref Belgesi Takdim Töreni’nde yaptığı konuşmada, iş dünyasının köklü çatısı altında 10’uncu, 20’nci ve 40’ıncı yıllarını tamamlayan TOBB delegelerine hizmet şeref belgesi takdimi vesilesiyle oda ve borsa camiasıyla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selam ve başarı dileklerini katılımcılara ileten Oktay, TOBB’un ülkede yatırımın, istihdamın, emek ve üretimin kalbinin attığı bir platform olduğunu söyledi.

Plaket ve Hizmet Töreni sonrasında açıklama yapanSivas Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Vergi Komisyonu Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu’na TOBB Delegesi görevimde 10. yılımı doldurmam nedeniyle, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak şahsımı onurlandırarakplaket verme nezaketlerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.