TÜDEMSAŞ 'TAN İHRACAT MÜJDESİ | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

TÜDEMSAŞ ‘TAN İHRACAT MÜJDESİ

Bu haber 24 Mayıs 2019 - 9:01 'de eklendi ve 20 views kez görüntülendi.

TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Mehmet Başoğlu,Polonya, Almanya ve Avusturya için üretimi gerçekleştirilen ve üretim için planlaması yapılan yük vagonları hakkında önemli bilgiler verdi.

TÜDEMSAŞ Personel Yemekhanesinde düzenlenen iftar programına, Sivas İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Sıtkı Eminoğlu,ÇEDAŞ Genel Müdürü Niyazi Kıvılcım, Sivas Orman Müdürü Sefa Duman, Bilim Sanayi ve Teknoloji il Müdürü Tanser Erdem BBP il Başkanı Uğur Bulut, Demiryol İş sendikası Sivas Şube Başkanı Murat Kütük, Ulaştırma Memur-sen Sivas Şube Başkanı Ömer Vatankulu, Türk Kamu-sen İl temsilcisi İlker Çelikus, TCDD 4. Bölge Müdür Yardımcısı Cemalettin Gültekin, TüdemsaşGenel Müdürü Mehmet Başoğlu, Genel Müdür yardımcıları, daire başkanları ve Şirket idare amirlerinin yanı sıra şirketin işçi ve memur personeli katıldılar.

Tüdemsaş Genel Müdürü Mehmet Başoğlu yük vagonu sektöründe ülkemizin ve Sivas’ın en büyük sanayi kuruluşu olan TÜDEMSAŞ’ın yurtdışına yaptığı ve yapmayı planladığı Yük vagonları hakkında bilgi verdi.

Başoğlu konuşmasında; “Yük vagonu üretiminde geleneksel yöntemlerden modern üretim tekniklerine geçiş yapılarak teknik alt yapımız baştan sona yenilendi. Son yıllarda yaptığımız teknolojik yatırımlar ve sistem değişikliği sayesinde TÜDEMSAŞ, Avrupa’daki firmalarla yarışabilen, kabul görmüş rekabetçi ürünler ortaya koyabilen küresel bir şirket konumuna gelmiştir.

Bu sayede şirketimiz Avrupa’nın en iddialı yük vagonlarını üretmeye ve yabancı lojistik şirketlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Ayrıca Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu hattındaki yük taşımacılığında da TÜDEMSAŞ’ın ürettiği vagonların tercih edilmesi bizler için gurur kaynağı olmuştur. Vagon üretimi konusunda yurt dışından gelen ziyaretçilerimizin birlikte üretme ve çalışma istekleri de bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir.

Sizlerle kuruluşumuz açısından hayati öneme sahip birkaç müjdeyi paylaşmak istiyorum. Kurulduğundan bugüne kadar yurt içine değişik tipte toplam 349.890 adet vagonun bakım onarım ve revizyonunu, 1953 yılından bu güne kadar 31 tipte toplam 22.489 adet vagon üretimini gerçekleştiren şirketimiz, bugün itibariyle Polonya’ya 2 adet Sgns Yük vagonu teslimi yapmıştır. Almanya’ya 18 adet Megaswing vagonu yapmak üzere ödenek beklemekte olduğu, Avusturya’ya 120 adet Boji teslimi yapacağı ki; bunlardan 8 adetinin teslim edildiği, yine Avusturya’ya 150 adet 80 feet’lik konteyner taşıma vagonu siparişi için teyit beklendiğini, ayrıca Avrupa’ya 50 adet bojinin teslimi için ödemenin beklendiğini ifade etmek isterim.” dedi.

Sivas İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş ise konuşmasında TÜDEMSAŞ’ın Sivas’la bütünleşmiş bir kuruluş olduğuna dikkati çekerek “TÜDEMSAŞ denildiğinde Sivas, Sivas denildiğinde TÜDEMSAŞ akla gelir.”dedi.