Turizm Akademisi kurulacak. | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Turizm Akademisi kurulacak.

Bu haber 08 Mayıs 2019 - 12:49 'de eklendi ve 25 views kez görüntülendi.

“Kültür Turizm Sivas” Projesi Tanıtımı Gerçekleştirildi

Sivas Valisi Salih Ayhan başkanlığında “Kültür Turizm Sivas” projesi tanıtım toplantısı Cumhuriyet Üniversitesi Senato Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız, Vali Yardımcıları M.Yüksel Karadağ,İl Özel İdaresi Genel Sekreteri   M. Nebi Kaya ile sektör temsilcileri katıldı.

50’ye Yakın Proje Hayata Geçecek

Şehrimizi, turizm açısından bir cazibe merkezi haline getirmek istediklerini ifade eden Vali Salih Ayhan, “50’ye yakın proje ile turizmde gözde bir şehir olacağız. Küçük dokunuşlarla büyük etkiler yaratacağız. “Kültür ve Turizm Sivas Projesi” bu alanlarda yapılacak tüm çalışmaları bir arada görmemiz adına çok önemli” dedi.

Bu şehirde turizmin gelişmesini istiyorsak tüm turizm aktörlerinin iş birliği içinde çalışması gerektiğini ifade eden Vali Ayhan, “Kısa, orta ve uzun vadeli turizm hedeflerine ulaşmak için bir ‘Turizm Platformu’ kurduk. Bu platformun turizme yönelik bir üst bakış geliştireceğine inanıyorum. Bu modelle turizmi tek merkezden yöneteceğiz. Sivas’ımızı daha güzel bir geleceğe hep birlikte taşıyacağız. Tanıtım faaliyetlerini yoğunlaştırarak Sivas’ı cazibe merkezi haline getireceğiz” diye konuştu.

‘Marka Kent Sivas’ projesi ile turizmde çok yönlü bir ofisin kurulacağını belirten Vali Salih Ayhan, “Yapılan tanıtımlarla Sivas markası oluşturularak turizm doğrudan desteklenecektir. Turizm Danışma Hattı, Dijital Platformlarda Sivas, Sivas Tatil Planlama Sitesi, Marka Kent Sivas Sitesi, Sanal Alışveriş Sitesi, Sanal Harita Sistemi, E-mailing Sistemi, Turizm Akademisi gibi siteler oluşturulacak. Turizm sektöründe çalışabilecek nitelikli ve eğitimli elemanların yetiştirilmesi, şehrimize gelecek olan turistlerin en iyi şekilde vakit geçirmesi için bir ‘Turizm Akademisi’ de kuracağız” ifadelerini kullandı.

Şehrimizin önemli bir marka değeri olan Kangal Köpeği üzerine çok önemli bir proje hazırladıklarını anlatan Vali Ayhan, Kangal Köpeği’nin üretiminin yanında şehrimize gelen insanların ziyaret edebileceği bir showroom modeli sunulacağını da söyledi.