Başsavcı İrcal, veda ziyaretlerine başladı. | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Başsavcı İrcal, veda ziyaretlerine başladı.

Bu haber 20 Haziran 2019 - 8:07 'de eklendi ve 34 views kez görüntülendi.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararnamesi ile yaklaşık beş yıldır görev yaptığı Sivas’tan Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcâl, bugün veda ziyaretleri kapsamında Sivas 5’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığını, Sivas Ziraat Odasını, Sivas İl Özel İdaresini, İl Jandarma Komutanlığını veSivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğini ziyaret etti.

İlk olarak 5’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığını ziyaret eden Başsavcı İrcâl, Tugay Komutanı Tuğgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan ile makamında bir araya geldi. Erbakan ile uzun bir süre birlikte çalışmaktan dolayı memnun kaldığını ifade eden Başsavcı İrcâl, Eskişehir’e Başsavcı olarak atanması ile birlikte şehirden ayrılacağını söyleyerek Tugay Komutanı Erbakan’dan helallik istedi. Erbakan ise bu nazik ziyaretinden dolayı İrcâl ‘e teşekkür ederek Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı görevi esnasında İrcâl ile her zaman uyum içerisinde çalıştıklarını ifade ederek İrcâl’e yeni görevinde başarı diledi.

Başsavcı İrcâl, Sivas 5’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı ziyaretinin ardından Sivas Ziraat Odası Başkanlığını ziyaret ederek oda başkanı Hacı Çetindağ ile bir araya geldi. Başsavcı İrcal’i kapıda karşılayan Çetindağ, Anadolu’da büyüyüp yetişen ve yine Anadolu şehirlerinden biri olan Sivas’a büyük hizmetleri olan Başsavcımız İrcal’in şehirden ayrılışını üzüntü ile karşılasak da yine Eskişehir gibi güzel bir memleketimize Başsavcı olarak atanması gurur verici diyerek bugüne kadar Sivas’a hizmetlerinden dolayı Başsavcı İrcâl’e teşekkür etti. Başsavcı İrcâl de Çetindağ’a bu güzel temennileri için teşekkür etti.

Kamu kurum ve kuruluşları ziyaretleri kapsamında Sivas İl Özel İdaresini de ziyaret eden İrcâl, Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya ile bir araya geldi. Sivas’a hizmetlerinden dolayı Başsavcı Murat İrcâl’e teşekkür eden Kaya, yeni görevinde de başarılar diledi. Başsavcı İrcâl ise Kaya’dan da helallik isteyerek güzel temennileri için teşekkür etti.

İl Özel İdaresi ziyaretinin ardından İl Jandarma Komutanlığını ziyaret eden Başsavcı İrcâl,Sivas İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay İdris Tataroğlu ile bir araya geldi. Burada şeref defterini de imzalayan Başsavcı İrcâl, kahraman ordumuza methiyelerde bulunarak Jandarma Teşkilatının 180. Yıl dönümünü kutladı. Jandarma Komutanı Tataroğlu ise Başsavcı İrcâl’e teşekkür ederek şehirden ayrılmasını üzüntü ile karşıladıklarını belirtti ve yeni görevinde başarılar diledi.

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal’a da veda ziyaretinde bulunan İrcâl, cumhuriyetin temellerinin atıldığı güzel bir Anadolu kendinde görev yapmaktan mutlu oldukların belirterek, Sivas’ı ve Sivaslıları unutmayacağını söyledi.Güzel dostluklar kurduklarını bu dostluklardan birinin de Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal olduğunu ifade eden Başsavcı İrcal, güzel dostlukların devam edeceğini belirterek, Birlik Başkanı Beşir Köksal’a teşekkür etti.

Beş yıldır birlikte çalıştıkları  Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcâl’ın Eskişehir’e atanması nedeniyle üzüntülü olduklarını büyükşehirde görev yapacak olması nedeniyle de mutlu olduklarını belirten SESOB Başkanı Köksal, “Başsavcımız göreve geldiği günden itibaren teşkilatımızla her zaman görüş alışverişinde bulunmuş, Sorunlarımızın çözümü için bizlere yardımcı olmuştur. Başsavcımızı esnaf teşkilatı ve Sivaslılar olarak çok seviyoruz.Esnaf teşkilatı olarak Cumhuriyet Başsavcımızın şahsında Başsavcılığımızla her zaman uyumlu çalıştık. Değerli başsavcımıza yeni görev yerinde başarılar diliyor, Sivas Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Salihli Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu ile de birlikte çalışacağımızı ifade ediyorum. Sivaslılar olarak Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Murat İrcal’ı unutmayacağız “dedi.

Ziyaretlerde karşılıklı olarak hediyeler de takdim edildi.