Başsavcı İrcal,Eskişehir'e atandı | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Başsavcı İrcal,Eskişehir’e atandı

Bu haber 01 Haziran 2019 - 8:05 'de eklendi ve 57 views kez görüntülendi.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu 2019 yılı adli ve idari yargı ana kararnamesi’ni tamamladı.

Kararnamede 3 bin 722 hâkim ve savcının görev yeri değiştirilirken, Sivas’ın da aralarında bulunduğu 20 ilin başsavcısının görev yeri de değişmiş oldu. buna göre Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanırken, Salihli Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu da Sivas Cumhuriyet Başsavcısı oldu.

HSK’nın yaz kararnamesi olarak bilinen Adli ve İdari Yargı 2019 Yılı Ana Kararnamesi ile 3 bin 722 hâkim ve savcının görev yeri değişti. Bunların; 3 bin 358’i adli yargı hâkim ve savcılarını, 364’ü ise idari yargı hâkimlerini kapsıyor.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesinin 2019 yılı ana kararnamesine göre Sivas’ın da aralarında bulunduğu 20 İlin Başsavcısının görev yeri de değişmiş oldu. Buna göre Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal; Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı Görevine atanırken Salihli Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu ise Sivas Cumhuriyet Başsavcısı oldu.

2014 yılının Haziran ayından beri Sivas Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapan Murat İrcal, 5 yıldır görevini başarı ile sürdürüyordu.