Millet bahçesini incelediler. | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Millet bahçesini incelediler.

Bu haber 28 Haziran 2019 - 13:12 'de eklendi ve 30 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan ve Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, millet bahçesinde incelemelerde bulundu.

Anadolu’nun en büyük Millet Bahçesi olarak eski 4 Eylül Stadyumu’nun yerinde yapıma başlanan Sivas Millet Bahçesi projesini hakkında yetkili firma temsilcileri ile görüşen Başkan Bilgin ve Vali Ayhan, projede yer alan tesisler ve sosyal donatılar hakkında bilgi aldı.

Şantiye alanında incelemelerde bulunduktan sonra bir değerlendirme Sivas Belediye Başkanı Hilmi  Bilgin, eski stadyumun yerine millet bahçesi yapılması için alınan ortak kararın ardından çalışmaların başladığını ifade ederek; “Seçim döneminde bizim projelerimiz arasında da yer almaktaydı. Yaklaşık 55 bin metrekarelik alan inşallah 5 ay gibi kısa bir zaman sonra şehrimize değer katacak bir proje olarak hizmete girecek.” dedi.

Projede her detayın düşünüldüğünü dile getiren Bilgin; “Çocuk oyun alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, millet kıraathanesi, hanımlar ve gençlik merkezinin de inşa edilmesiyle birlikte bölgenin ve şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak ve değer katacak bir proje olacak. Bugün de projeyi yerinde inceleyerek gerekli değerlendirmelerde bulunduk. İnşaat ve yapım işleri sıkıntısız bir şekilde devam ettiği sürece yeni yıldan itibaren millet bahçesi hizmete girmiş olacak. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sayın Valimize, ilgili kurumlarımıza ve sivil toplum örgütlerimiz ile tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Amacımız daha yaşanabilir, daha gelişmiş bir şehir inşa etmek. En büyük avantajımız da güç birliğimiz olacaktır.” şeklinde konuştu.

Valimiz Salih Ayhan ise, projenin ilimize kazandırılması talimatını veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini iletti.

Ayhan, içerisinde birçok sosyal donatıların yer alacağı Millet Bahçesi’nin 5 ay sonra tamamlanacağını ifade ederek, “Vatandaşımızın titizlikle takip ettiği projeyi, eksiksiz ve ilimize yakışır bir şekilde tamamlayacağız. Burası bu bölgenin akciğeri olacak.” diye konuştu.

Alanda yapılan incelemede; Vali Yardımcısı Mustafa Yüksel Karadağ, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nazım Yakut, İl Kültür ve Turizm Müdürü Teoman Karaca, Belediye Başkan Yardımcılarımız Levent Olgun ve Bekir Sıtkı Eminoğlu da hazır bulundu.