Sivas Belediye Başkanı Bilgin,başkan vekili oldu. | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Sivas Belediye Başkanı Bilgin,başkan vekili oldu.

Bu haber 17 Haziran 2019 - 10:41 'de eklendi ve 81 views kez görüntülendi.

 Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği 2019 Yılı Olağan Meclis Toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. Yapılan meclis toplantısında Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan oy çokluğu ile birlik başkanlığına seçilirken Sivas  Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise 1. Meclis Başkan Vekilliğine seçildi.

Birliğin 10 yıldır başkanlığını yürüten Yaşar Bahçeci’nin açış konuşmasıyla başlayan genel kurul; faaliyet raporunun okunması, bütçe kesin hesabının görüşülmesi, sosyal denge sözleşmesi için yetki verilmesi gibi gündem maddeleri ile devam etti.

Genel kurulda ayrıca, Birliğin faaliyet alanının genişlemesi neticesinde isminin “Enerji Kentleri Birliği” olarak değiştirilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

En yaşlı üyenin başkanlığında ve en genç üyelerin kâtipliğinde oluşturulan Birlik Meclis Divanı oylamaya geçti. Gerçekleştirilen oylama sonucunda Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan Birlik Başkanı seçildi. Birlik 1. Meclis Başkan Vekilliğine Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, 2. Meclis Başkan Vekilliğine de Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar seçildi.

Diğer taraftan, Meclis Kâtipliğine Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ve Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen ve Daimi Encümene Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Kütahya Belediye Başkanı Âlim Işık, Güdül Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Aziziye Belediye Başkanı Muhammet Cevdet Orhan, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Çiçekdağı Belediye Başkanı Hasan Hakanoğlu seçildi.