Sivas Valisi Ayhan, sel bölgesindeydi. | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Sivas Valisi Ayhan, sel bölgesindeydi.

Bu haber 18 Haziran 2019 - 15:27 'de eklendi ve 19 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, Yıldızeli’nde öğle saatlerinde  başlayan yoğun yağış sonrası yaşanan olumsuzlukları yerinde görmek üzere ilçeye giderek incelemelerde bulundu. Yıldızeli Kaymakamı Ahmet Gökçecik’ten bilgi alan Vali Ayhan, ilçe halkına geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Selin alt ve üst yapıya zarar verdiğini belirten Vali Ayhan, “Son günlerde ani yağışlar hem alt yapıda hem üst yapıda ciddi anlamda tahribata yol açtı. Bugün de Yıldızeli ilçesinde öğle saatleri öncesinde bastıran ani yağışlarla ilçe merkezinde bazı bölgeler tahrip oldu. Üst yapı zarar gördü, 3 ev su altında kaldı. Birkaç iş yerinde de maddi hasar oluştu. Sel sonrası herkes seferber oldu. Rabbim daha büyüğünden, beterinden korusun. Öncelikle vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Ani, yoğun yağışları yine bekliyoruz. Dolayısıyla vatandaşlarımızı şimdiden uyarıyoruz.” dedi.

İlçede bazı ev ve iş yerlerini su basması ve kaldırım taşlarını yerinden sökmesi sonrası hasar tespit çalışmalarının başlatıldığını da hatırlatan Vali Ayhan, “Atatürk Caddesi, Can Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi ve Göçmen Mahallesi sel nedeniyle zarar gördü. Sel sonrası ilçeye İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri sevk edildi. Sel nedeniyle can kaybı ve yaralanan olmazken, cadde ve sokaklar çamur oldu.” diye konuştu.

Sivas Valisi Salih Ayhan ile birlikte  sel bölgesi ziyaretine  İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya, AFAD İl Müdürü Nazif Ekinci, DSİ Bölge Müdürü İsmail Kaya ile ilgili teknik personel katıldı.