Sivas Valisi Ayhan ” Turizmde alt yapı oluştu “ « Sivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Sivas Valisi Ayhan ” Turizmde alt yapı oluştu “

Bu haber 19 Haziran 2019 - 15:39 'de eklendi ve 25 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, son dönemde ilimizde hizmet vermeye başlayan yeni otelleri ziyaret ederek, ilgililerden bilgi aldı.

Selçuklu Alaaddin Otel, Malia Otel, Ramada Otel ve Savona Otel’i ziyaret eden Vali Ayhan, otellerde odaları, konferans salonlarını ve diğer bölümleri gezdi.

Sivas’ta turizm konusunu çok önemsediklerini kaydeden Vali Ayhan, “Turizmi bu kadar ele almamızın nedeni alt yapımız. Son yıllarda, ilimizde her birinin konsepti farklı olan nitelikli otellerin açılması bizimde turizmde konusundaki heyecanımızı canlı tutuyor. Bugün 4 oteli ziyaret ettik. Ziyaret etmeye de devam edeceğiz. Otellerimiz hem geçmişin değerlerini hem de bugünün modern tasarımlarını birlikte harmanlamış. Hepsinin ortak özelliği; ticari kaygıdan öte Sivas’a bir şey kazandırabilme, bu şehre vitrin olabilme hevesi. Onların bu hevesine bizlerde üzerimize düşen desteği vererek katkı sağlayacağız” dedi.

İlçeler dâhil ilimizde 61 otel ve toplam 6 bin 163 yatak kapasitemiz olduğunu belirten Vali Ayhan, “Şehrin tanıtımını iyi yaptığımız takdirde, Sivas’ı cazip hale getirdiğimizde bu otellerin doluluk oranını arttıracağız ve Sivas turizmde hak ettiği payı alacak. Otellerin her bir odasında, her bir metre karesinde emek var. Sivas’ta iyi bir turizm altyapısı oluştu. Müteşebbislerimize teşekkür ediyor, hayırlı ve bol kazançlar diliyorum.” dedi.