Esat Kabaklı Sivaslılarla Buluştu | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Esat Kabaklı Sivaslılarla Buluştu

Bu haber 27 Temmuz 2019 - 21:44 'de eklendi ve 20 views kez görüntülendi.

 

Vatan sevdasını ve Türk milletinin kahramanlıklarını dizelerinde seslendiren halk müziğinin sevilen sanatçılarından Esat Kabaklı, Sivas Kongresi’nin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında Sivaslılarla buluştu.

Sivas Kongresi’nin 100. yılı çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediliyor. Sivas Valiliği koordinesinde gerçekleştirilen halk konserleri kapsamında ses sanatçısı Esat Kabaklı, Kongresi Müzesi bahçesinde sahne aldı.

Yaklaşık 2 saat sahnede kalan ünlü sanatçı ‘Bil Oğlum’, ‘Er Meydanı’, ‘Malazgirt’ten Başlar Türk’ün Seferi’, ‘Çanakkale Türküsü’, ‘Kerkük Zindanı’, ‘Bayrak’, ‘Maraş’tan Haber Geldi’ başta olmak üzere birçok parçasını dinleyicilerin coşkulu katılımı ile seslendirdi.

Konseri; Sivas Valisi Salih Ayhan, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz, Sivas Milletvekilleri M. Habib Soluk, Semiha Ekinci, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya, İl Emniyet Müdürü Vekili Aykut Turan, İl Jandarma Komutanı İdris Tataroğlu ve il protokolü ile çok sayıda müzik sever dinledi.

Programın sonunda konuşan Vali Salih Ayhan, Sivas Kongresi’nin 100. Yılını her kesime hitap edecek şekilde idrak etmeye çalıştıklarını belirterek, “Geçmişi yâd edeceğiz, geleceğe umut ve heyecanla bakacağız. Çok güzel etkinliklerimiz olacak. Gayretimiz sizler için. Bu şehir kadim, kültürü ve dinamikleri olan bir şehir. Bu şehirde yaşamak ve bu şehre hizmet etmek bizler için onurdur.” dedi.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, “Bu beraberliğimiz, sevincimiz ve birlikte kahramanlık türküleri söyleme hevesimiz daim olsun.” diyerek, millet olmanın asil ruhuyla, nice yüzüncü yıllar yaşamayı temenni etti.

Vali Salih Ayhan, konserin sonunda 4 Eylül Sivas Kongresi’nin 100. yılına özgü hazırlanan anı pulu tablosunu Sanatçı Esat Kabaklı’ya takdim etti.