HSK GENEL SEKRETERİ AYDOĞDU SİVAS ADLİYESİNİ ZİYARET ETTİ | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

HSK GENEL SEKRETERİ AYDOĞDU SİVAS ADLİYESİNİ ZİYARET ETTİ

Bu haber 26 Temmuz 2019 - 15:47 'de eklendi ve 84 views kez görüntülendi.

Sivas Adliyesi yargının önemli bir ismini ağırladı. Hâkimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreteri Fuzuli Aydoğdu Sivas Adalet Sarayını ziyaret etti.

Ziyarette Aydoğdu’ya Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel ve İş adamı Nuri Tepe de eşlik ederken Başsavcılık makamında gerçekleşen ziyarette Aydoğdu’yu Sivas Adliyesi Kurum amirleri Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Burçin Çetinkaya, İdare Mahkemesi Başkanı Fatih Hakan Polat, Başsavcı Vekili Taner Güngör, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanları, Hâkim ve Savcılar ağırladı.

Kendisi de bir Sivaslı olan Hâkimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreteri Fuzuli Aydoğdu, HSK’nın son kararnamesi ile Sivas’a Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanan Hasan Uğurlu’ya yeni görevinde başarılar dileyerek suç oranı bakımından değerlendirildiğinde Sivas’ın nezih ve sakin bir şehir olduğunu ifade etti.

Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu ise nazik ziyaretlerinden dolayı Aydoğdu’ya teşekkür ederek “İnşallah bu kadim şehre, tarih ve kültür şehre, Selçuklunun başkenti, Sultan Şehre layıkıyla hizmet ederiz. Umarım Adalet anlamında vicdanları tatmin eden bir katkı sunarız dedi.

Uğurlu ayrıca Sivas’a hizmet ederken ilde bulunan bütün kurum ve kuruluşlar ile de işbirliği içerisinde olacaklarını söyledi.

Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu ziyaret anısına Hakimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreteri Fuzuli Aydoğdu’ya tablo hediye etti.

Aydoğdu Başsavcı Hasan Uğurlu’ya hayırlı olsun ziyaretinin ardından Sivas Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Burçin Çetinkaya’yı ve İdare Mahkemesi Başkanı Fatih Hakan Polat’ı da makamında ziyaret etti.

Ziyaretlerin ardından Sivas Adalet Sarayını da gezen HSK Genel Sekteri Aydoğdu adliye hakkında bilgiler aldı.