Kurban Kızılay'a. | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Kurban Kızılay’a.

Bu haber 27 Temmuz 2019 - 9:07 'de eklendi ve 20 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurbanını Türk Kızılayı’na bağışladı.

Vali Salih Ayhan, Sivas Türk Kızılay Şube Başkanı Mustafa Sarılar ve beraberindeki Kızılay görevlilerini makamında kabul ederek, Türk Kızılayı’nın ‘Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan, Hilal Olsun Türkiye’ kampanyasına destek verdi.

İslam âlemi için çok önemli olan Kurban Bayramı’nın yaklaştığını belirten Vali Ayhan, “Kurban, paylaşmaktır. Bizim göz bebeğimiz Kızılay’ımız, kurban bereketini yaşatmak için bizlerden ve durumu iyi olanlardan kurban bağışı alarak gönül coğrafyamıza kurbanları ulaştırıyor. Son yıllarda Kızılay’ımız olağanüstü şeyler başarıyor. Büyük kahramanlık hikâyeleri yazıyor. Tüm Kızılay çalışanlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

Sivas Türk Kızılay Şube Başkanlığı’nın kendilerinde ayrı bir yeri olduğunu kaydeden Vali Ayhan, “Kan bağışında olsun, hâyır işlerinde olsun çok iyi çalışmalar yapmaktalar.” diye konuştu.

Müslümanların Kurban Bayramı öncesi daha duyarlı olmaları gerektiğinin altını çizen Vali Ayhan, “Rabbim bizlere bu yıl da kurbanlar nasip etti. Birini bir diğer güzide kurumumuz olan Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet vermiştik, ikincisini de Kızılay’a veriyorum. Bizim dini hassasiyetimize uygun şekilde gönül coğrafyamızdaki insanlara inşallah ulaştıracaklar. Tüm vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyorum; devletimizin güvenli kurumlarından olan Kızılay’a gönül rahatlığıyla kurbanlarını bağışlayabilirler. Güzel de bir sistem kurulmuş. Hiçbir istismar söz konusu olamaz.” diye konuştu.

Sivas Türk Kızılay   Şube Başkanı Mustafa Sarılar ise, Kızılay’ın kara gün dostu olduğunu belirterek, “Biz de Sivas şube başkanlığı olarak çok iyi çalışmalar yapıyoruz. Kurban, ihtiyaç sahibi olan insanlarla paylaşmanın bir sembolüdür. Sivaslı hemşerilerimizin bu yıl da Kızılay’a çok büyük ilgisinin olduğunu görüyoruz. Biz de bu kurbanları ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz. Tüm hayırseverlere teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.