Medyaya teşekkür ederiz | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Medyaya teşekkür ederiz

Bu haber 23 Temmuz 2019 - 8:32 'de eklendi ve 29 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan’ın 24 Temmuz Basın Bayramı ile ilgili mesaj yayınladı.

Vali Ayhan mesajında “Halkın etkili ve güçlü sesi olan basın, yaşadığımız bölge ve dünyada gelişmeler hakkında bilgi sahibi olunması, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması, kamuoyu oluşturulması ve yönlendirilmesi gibi önemli görev ve sorumluluklar üstlenmektedir.

Bireyin yöresel yaşamındaki en büyük yardımcısı ve başvuru kaynağı olan yerel medyamızın otokontrol mekanizmasını iyi çalıştırarak, daha iyiye doğru meslek ahlakından ödün vermeden yayın yapması, bulundukları yörenin huzuru ve gelişmesi açısından da büyük önem taşımaktadır.

İlimiz basınının geçmişte olduğu gibi günümüzde de bu konulara karşı hassasiyetle yaklaşacağını, hukuk devleti ilkesi çerçevesinde, güzel dilimizi doğru kullanarak, kişisel hak ve özgürlüklere, özel yaşama saygılı, basın meslek ahlakı çerçevesinde yayın yapacağına inanıyorum.

Sivas Kongresi’nin 100. yılında bizlerle birlikte ortak hareket eden, ilimizde planlanan, yapımı devam eden ve hizmete açılan yatırımları kamuoyunu aydınlatmak için büyük fedakârlıklarla mesleğini yapan, Sivas ile ilgili gelişmeleri gerek Sivas gündemine gerekse ulusal ve uluslararası platformlara taşıyan yazılı ve görsel medyamıza içten teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, İlimizde yazılı, görsel ve işitsel yayın yapan basın kuruluşlarına, ilkeli ve tarafsız bir anlayışla devam edeceğine inandığım çalışmalarında başarılar diler, değerli basın mensuplarımızın Basın Bayramını kutlarım.