"Memleketinizi Unutmayın" | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

“Memleketinizi Unutmayın”

Bu haber 20 Temmuz 2019 - 11:34 'de eklendi ve 35 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi  Salih Ayhan, yurt dışında yaşayan gurbetçi vatandaşlarımızla bir araya gelerek, hasret giderdi.

Programa Sivas Valisi  Ayhan’ın eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Emniyet Müdür V. Aykut Turan, İl Jandarma Komutan V. Mustafa Güder de iştirak etti.

Programda konuşan Vali Salih Ayhan, “Birlik, beraberlik içerisinde yaşıyoruz. Hemşehrilerimiz doğdukları topraktan farklı ülkelere gittiler. Ama hiçbir zaman memleketlerini, ülkelerini unutmadılar. Gardaş olmanın gereği gönül bağını, aidiyet duygusunu hep canlı tuttular” dedi.

Sivaslı gurbetçilerin çok olduğunu belirten Vali Ayhan, “2. ve 3. neslin ata topraklarına, Türk yurduna bağlarını koparmadan, muhabbetlerini, samimiyetlerini devam ettirme gayretindeyiz. Yaptığımız bu ilk toplantı da 40’a yakın ailemiz var. İnşallah bu sayı artacak” diye konuştu.

Sivas’ın bugününün dünden iyi olduğunu belirten Vali Ayhan, “Başka Türkiye ve Sivas yok. Bunları çocuklarınıza, torunlarınıza anlatın. Doyduğunuz topraklara hizmet edin. Oraların kimliğimize uygun olan değerlerini alın ama Türk topraklarının değerlerini asla unutmayın.” şeklinde konuştu.

Sivas Kongresi’nin 100. yılında çok güzel etkinlikler olduğunu belirten Vali Ayhan, “Dünya Sivaslılar Günü 5 Ağustos ile 6 Ağustos’ta Gardaşlık Festivalimiz var. Herkesi davet ediyoruz. Gurbetteki hemşehrilerimizin tatillerini Sivas’ta geçirmelerini istiyoruz” ifadelerini kullandı.