Sivas Valisi Aynan, ilçelerdeydi | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Sivas Valisi Aynan, ilçelerdeydi

Bu haber 05 Temmuz 2019 - 9:09 'de eklendi ve 35 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi  Salih Ayhan, Sivas merkezdeki programları haricinde ilçe programlarıyla da hem ilçe halkıyla bir araya geliyor hem de yürütülen çalışmaları yerinde inceleyerek, bilgi alıyor. Vali Ayhan’ın bu kapsamda bu hafta ilk durağı Gemerek ilçesi oldu.

Vali Salih Ayhan, ilçede Kaymakam Cengiz Nayman ve ilçe protokolü tarafından karşılandı. İlk olarak Gemerek Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Ayhan, Kaymakam Cengiz Nayman’dan ilçede devam eden çalışmalar ile ilgili brifing aldı.

-KÖYDES Ödenekleri İle Bir Çok Proje Yürütüyoruz-

Vali Ayhan, kaymakamlık ziyaretinin ardından Halk Eğitim Merkezi binasında merkez mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi. Burada konuşan Vali Ayhan, Gemerek ilçesinde takdire şayan güzel bir birliktelik örneği sergilendiğini söyledi.

İlçenin eğitim başta olmak üzere birçok alanda potansiyelini artırmak için çalışmaların devam ettiğini ifade eden Vali Ayhan, “Köylerimizde hem İl Özel İdaresi hem de KÖYDES ödenekleri ile birçok proje yürütüyoruz. Hedefimiz sorunları orta vadede çözmektir.” dedi.

Vali Ayhan, konuşmasının ardından muhtarların sorun ve taleplerini dinledi.

Vali Ayhan, Gemerek Belediyesi tarafından düzenlenen yaz spor kursları kapsamında Gemerek İlçe Stadyumu’nda spor faaliyetlerine katılan çocuklarla bir araya geldi. Çocuklarla futbol oynayan Vali Ayhan, penaltı atışları yaparak sporcularla keyifli dakikalar geçirdi.

Sivas Valisi Salih  Ayhan, ilçede yapımı devam eden eğitim yatırımlarını da yerinde inceledi. 12 derslikli ortaokul, 200 kişilik yurt ve 2 adet çok amaçlı salon inşaatı ile ilgili yetkililerden bilgi alan Vali Ayhan, işçilerle bir araya gelerek kavun ve karpuz ikramında bulundu.Vali Ayhan, Gemerek Organize Sanayi Bölgesi’ne yatırım yapma kararı alan iş insanları ile de bir araya geldi.

Kaymakam Cengiz Nayman, Gemerek Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programda Gemerek Organize Sanayi Bölgesi hakkında katılımcılara bilgi verdi. Daha sonra söz alan Vali Ayhan, ilçenin istihdam ve ekonomisine katkı sağlamak için fedakârlık gösteren, buradaki potansiyeli fark eden iş insanlarına teşekkür etti.