Sivas’ta hasat yüzleri güldürdü « Sivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Sivas’ta hasat yüzleri güldürdü

Bu haber 23 Temmuz 2019 - 13:20 'de eklendi ve 19 views kez görüntülendi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, il protokolünün ve çiftçilerin katılımı ile ‘Tarla Günü’ etkinliği düzenlendi.

Tarla Gününde görüşlerini dile getiren Sivas   Valisi  Salih Ayhan, Sivas’ta çiftçilerin hasatlarını heyecanla yapmaya başladığını söyledi.

Dualarının ve desteklerinin çiftçilerle olduğunu kaydeden Vali Ayhan, “Güzel ve bereketli bir hasat dönemi diliyoruz. Öncelikle çiftçimizin yüzünün gülmesi bizim için çok önemli. Yeni dönemde kurumlarımız üretim ve istihdam odaklı bir çalışmayı benimsedi. İlimizde 800 bin hektar potansiyel bir alan var. Nitelikli bir tarım yapılması için de devletimizin çeşitli destekleri bulunuyor. Çiftçilerimizin daha güçlü, iyi bir üretim yapabilmesi ve bütün arazilerin ekilebilir olması için gayret gösteriyoruz. Birlikte olduğumuz takdirde güzel işler yapacağız.” dedi.

-İyi Bir Yapı Oluşturuyoruz-

Tarım şirketi kurduklarını da hatırlatan Vali Salih Ayhan, “SİVTAŞ’ı hayata geçirdik. Bu bir model olacak. Bunun güzel bir şekilde altını besliyoruz. İyi bir yapı oluşturuyoruz. SİVTAŞ kısa zamanda Sivas’ın lokomotifi ve güvenilir bir limanı olacak. El birliği ve güç birliğiyle bunu başaracağız. İyi bir samimiyetimiz ve iyi bir heyecanımız var. Çiftçilerimizin yüzünü güldürecek çalışmaları hep birlikte yapacağız. Tarım alanında ‘Üreten Sivas, Gelişen Sivas’ projesi kapsamında birçok çalışmamız var.” diye konuştu.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise hasat mevsiminin bütün üreticiler için hayırlı uğurlu olmasını temenni ederek, “Sivas’ta tarım ve hayvancılık alanında önemli gelişmeler oluyor. İnşallah önümüzde ki süreçte de devam edecek. Bu süreçte başarıyı yakalayabilmemiz için hepimizin elini taşın altına sokması lazım. Devletimizin tarıma ve hayvancılığa yönelik destekleri hızla devam ediyor ama önemli olan bu destekleri yerinde ve rantabl olarak kullanabilmek.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından buğday hasadı yapılarak, Sivas’ın tamamında hayırlı ve bereketli bir hasat temennisinde bulunuldu.