TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU'DAN BAŞKAN BİLGİN'E ZİYARET… | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU’DAN BAŞKAN BİLGİN’E ZİYARET…

Bu haber 08 Temmuz 2019 - 13:14 'de eklendi ve 33 views kez görüntülendi.

Bir takım ziyaretler ve temaslarda bulunmak üzere Sivas’a gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ,Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’i makamında ziyaret etti.

Belediye binası önünde Başkanımız Bilgin tarafından karşılanan Hisarcıklıoğlu ziyarette yaptığı konuşmada; “Önce milletvekili, ardından Bakan Yardımcısı olarak ülkemize, devletimize hizmet ettiniz. Şimdi ise Sivaslı size sahip çıktı ve Belediye Başkanı olarak göreve geldiniz. Başarılar dilerim, başarılı olacağınıza da inanıyorum. Ankara’da da yakından takip ediyordum. Buradaki birliktelik havası ile güzel işler yapacağınızdan eminim. İnşallah Sivas daha iyi olacaktır.” diyerek Milli Mücadele döneminde Sivas’ın ve 100. yılı icra edilen Sivas Kongresi’nin önemini hatırlattı.

Hisarcıklıoğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkanımız Bilgin ise, “Bundan 100 yıl önce manda ve himaye kabul edilemez diyerek cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas’ımızda sizleri ağırlamaktan onur duyuyoruz. Bize düşen bu şehre hizmet etmek… Yola çıkarken bu şehre hizmet etmeye talibiz, ben değil biz anlayışıyla çalışacağız dedik. Hepimizin aklı, birimizin aklından çok daha faydalı olur. Bu anlamda sivil toplum örgütlerimiz ile birlikte konuşarak talepleri belirleyerek şehre katkı sağlayacak her projeyi birlikte yapmak istiyoruz. Asıl olan görevi bitirdikten sonra “Allah razı olsun” dedirtebiliyorsak önemli olan budur.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin,  Hisarcıklıoğlu’na İrade-i Milliye kitabı ile şehre özgü bir takım el sanatları ürünlerinden takdim etti. Hisarcıklıoğlu da Başkan Bilgin’e TOBB’un Dede Korkut kitabını hediye etti.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Sivas temasları kapsamında; Valilik, Belediye ve Ticaret Borsası’nın iş birliğinde hazırlanan Canlı Hayvan Pazarı ve Ot Borsası Yapım ve İşletme Protokolü imza töreni, Ticaret Borsası Laboratuar ve Depoculuk AŞ açılışı ve TSO tarafından düzenlenen Vergi Rekortmenleri Ödül Töreni’ne katıldı.