Türkmenistan'ı yaşadık. | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Türkmenistan’ı yaşadık.

Bu haber 11 Temmuz 2019 - 9:06 'de eklendi ve 32 views kez görüntülendi.

Milli Mücadelenin 100. yılı kapsamında Türkiye ve Türkmenistan Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesi’nin destekleriyle Atatürk Kültür Merkezi’nde ‘Türkiye’de Türkmenistan Kültür Günleri Konseri’ düzenlendi.

Konsere; Sivas Valisi  Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Türkmenistan Kültür Bakan Yardımcısı Muradaliyev Gurbanmurat Şamuradoviç, Türkmenistan Ankara Büyükelçi İsankuli Amanliyev, il protokolü ve çok sayıda davetli katıldı.

Konser öncesi konuşan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Türkmenistan Kültür Bakan Yardımcısı Muradaliyev Gurbanmurat Şamuradoviç, Türkmenistan Ankara Büyükelçi İsankuli Amanliyev her iki ülkenin ortak değerleri üzerinde durarak dost ve kardeş olduklarını söylediler.

Valimiz Salih Ayhan ise her iki ülkenin ortak bir kökten beslendiğini belirterek, “Kardeşlik hukukumuz devam ediyor, devam da edecektir. İnşallah her iki ülkenin ortaya koymuş olduğu vizyon ve beraberlik içerisinde birlikte yürüyüşümüz devam edecektir.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Türkmenistanlı ses sanatçıları çeşitli koreografiler eşliğinde dinleyenlerine birbirinden değerli eserler seslendirdi. Gecede il protokolüne Türkmenistan lezzetlerinden de sunum yapıldı.

Programın sonunda il protokolü çiçek takdiminde bulundu.