Kurban Pazarında inceleme. | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Kurban Pazarında inceleme.

Bu haber 07 Ağustos 2019 - 15:16 'de eklendi ve 37 views kez görüntülendi.

Sivas Vali Salih Ayhan, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi; hava alanı yolu üzerinde kurulan kurban pazarını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Pazarda alım-satım yapan vatandaş ve besicilerle sohbet eden Vali Ayhan, pazarcılara hayırlı kazançlar temennisinde bulundu.

Vali Salih Ayhan, kurban pazarında alıcı ve satıcı arasında yaşanan pazarlığa da ortak oldu. Kurban satıcıları için modern yeni bir hayvan pazarı kurulacağı müjdesini veren Vali Ayhan, “Vatandaşlarımızın kurban pazarına ilgisi yoğun. Satışlar iyi noktada. Vatandaşlarımızın kulak küpesi olmayan hayvanları almamaları gerekiyor. Hayvan varlığının devamı açısından da öncelikle erkek hayvanları kurban olarak tercih etmelerini arzuluyoruz. Çiftçilerimizin yüzünün gülmesini istiyoruz. En asil üreticilerimiz onlardır” dedi.

Pazarda besicilerin mağdur olmaması için sahte para olayına karşı da dikkatli olmalarını isteyen Vali Ayhan, “Emniyetimiz çiftçilerimizi bilinçlendirmek için çalışma yaptı. Bu hassasiyetlerinden dolayı emniyet camiamıza teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.