Sivas Jandarma'da rütbe töreni. | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Sivas Jandarma’da rütbe töreni.

Bu haber 29 Ağustos 2019 - 15:05 'de eklendi ve 59 views kez görüntülendi.

Sivas İl Jandarma Komutanlığı’nda Rütbe Terfi Töreni Düzenlendi

Jandarma Genel Komutanlığı’nca üst rütbeye terfi ettirilen, Sivas İl Jandarma Komutanlığı’nda görev yapan yarbay, yüzbaşı, astsubay, uzman jandarma ve kademeli çavuş rütbesindeki 11 personel için ‘Rütbe ve Terfi Töreni’ düzenlendi.

Tarihi Jandarma Binası’nda düzenlenen programda konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, mazisi başarılarla dolu 180 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı’nın kuruluşundan bugüne kadar yüce milletin engin sevgi ve güvenine mazhar olduğunu söyledi.

Jandarmanın, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun takdirini kazandığını kaydeden Vali Ayhan, “Jandarmamız, benimsediğimiz ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışı ile halkımızla bütünleşmiş, halkımızın memnuniyetini kazanmış, aziz milletimizin gönlünde her zaman müstesna bir yerde olmuştur. İlimiz kırsalında huzur ve asayişin sağlanmasında, her türlü tehdit ve afette en önde yer alarak yardımlaşmada örnek teşkil etmesiyle halkın güvenini kazanan Jandarmamızı mesai mefhumu gözetmeksizin yaptığı çalışmalar nedeniyle de bir kez daha kutluyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Sivas İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevli personelden, bir üst rütbeye terfi etmeye hak kazananlar için rütbe terfi töreni düzenlendi.

Törende; yarbaylıktan albaylığa yükselen İl Jandarma Komutan Yardımcı J. Yb. Mustafa Güder’e, yüzbaşılıktan binbaşılığa yükselen Gürün İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Burhan Çolak’a, yüzbaşılıktan binbaşılığa yükselen Yıldızeli İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Sertaç Eraraç’a, Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuşluktan, Jandarma Astsubay Üstçavuşluğa yükselen Damla Tunçdemir, Ramazan Söylemez, Şafak Teneci’ye, Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuşluktan, Jandarma Astsubay Üstçavuşluğa yükselen Ramazan Demir ve Fahri İnal’a, Uzman Jandarma Altı Kademeli Çavuşluktan, Uzman Jandarma Yedi Kademeli Çavuşluğa yükselen Celal Burhan’a, Uzman Jandarma Beş Kademeli Çavuşluktan, Uzman Jandarma Altı Kademeli Çavuşluğa yükselen Hacı Ali Ceyhan, Uzman Jandarma İki Kademeli Çavuşluktan, Uzman Jandarma Üç Kademeli Çavuşluğa yükselen Ahmet Özdemir’e yeni rütbeleri Vali Salih Ayhan ve diğer katılımcılar tarafından takdim edildi.

Programa; İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Komutanı J. Alb. İdris Tataroğlu, jandarma personeli ve rütbe alan komutanların aileleri katıldı.