SİVAS KONGRESİ'NİN 100.YILINDA 100 GAZETECİ | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

SİVAS KONGRESİ’NİN 100.YILINDA 100 GAZETECİ

Bu haber 12 Eylül 2019 - 7:15 'de eklendi ve 27 views kez görüntülendi.

TGF 100. Yılda Sivas’ta toplanacak

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanlar konseyi 13-15 Eylül tarihleri arasında Cumhuriyetin ilan edildiği Sivas’ta yapılacak.

Türkiye Gazeteciler Federasyonunun (TGF) 13-15 Eylül tarihlerinde 59. Başkanlar Konseyi Toplantısı´nda Türkiye’deki TGF Başkanı, şube başkanları ve cemiyet başkanları Sivas’ta üç gün boyunca ağırlanarak şehrin genel tanıtımlına katkı sağlanmış olacak.

100 Gazeteci ve Cemiyet Başkanlarının Katılımı ile Sivas´ta gerçekleşecek olan TGF 59. Başkanlar konseyinde TGF ve Basın Vakfı yönetimi bir araya gelecek, Milli Mücadelede Sivas konulu bir Panel düzenlenecek  ve TGF 59. Başkanlar konseyinde, Yerel Medyanın sorunları da ele alınacak.

TGF Denetleme Kurulu Başkanı Hakan Sezerer öncülüğünde gerçekleşecek olan etkinlikte 100. yılda100 cemiyet Başkanı ile birlikte gelen gazetecilere Sivas’ın tarihi, doğası ve kültürel zenginlikleri de yapılacak gezi turları ile tanıtımı yapılacak. Gelecek Gazeteci ve Cemiyet Başkanlarının her biri farklı illerden gelmesi neticesinde Sivas ile ilgili görüş ve düşüncelerini kendi şehirlerinde yer alan medya kuruluşlarında haber yaparak Sivas’ın farklı şehirlerde yaşayan kişilere daha iyi tanınmasına da katkı sağlamış olacaklar.

“ŞEHRİMİZİN TANITIMINA KATKI SUNACAĞIZ”

TGF Denetleme Kurulu Başkanı Hakan Sezerer, TGF 100. Yılda Sivas’ta ağırlamaktan oldukça memnun olacağız diyerek program ile ilgili şunları ifade etti. “Sivas kadim ve misafirperver bir şehirdir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapması hesabiyle bizde şehrimize gelen ve gelecek olan misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayacağız. Onlara şehrin kültürünü, Tarihini ve doğasını elimizden geldiğince anlatmaya ve tanıtmaya çalışacağız. TGF Sivas’ta üç gün kalacaklar. Bu üç gün dolu dolu geçecek. TGF 59. Başkanlar konseyi burada yapılacak. Yine TGF ve Basın Vakfı yönetimi Sivas’ta bir araya gelecek. Panel olarak Milli Mücadelede Sivas konulu bir panel düzenleyeceğiz. Bu panelde SCÜ. Öğr. Gör. Ahmet Necip Günaydın hocamız gelen misafirlere 4 Eylül ruhunu detaylı bir şeklide anlatacak. Şehrimizin medya çalışanlarının da bir araya geleceği etkinlikte yerel medyanın sorunları da ele alınacak.”şeklinde ifade etti.

Sivas Valisi Salih Ayhan beye, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin Beye, STSO Başkanı Mustafa Eken beye ve destek olan herkese teşekkür eden Sezerer, “Şehrimiz için güzel bir program olacak. Tüm basın mensubu arkadaşlarımızı bu etkinliğin içinde olmaya davet ediyorum.”şeklinde konuştu.

TGF 100. Yılda Sivas’ta program içeriği şu şekilde.

TFG 100.YILDA SİVAS’TA

13 EYLÜL CUMA

12.00BİLİCİ TERMAL KONAKLAMA – OTELE GİRİŞ

12.30 ÖĞLE YEMEĞİ – OTEL

14.00 SİVAS VALİSİ SALİH AYHAN’A ZİYARET

14.30 SİVAS BELEDİYE BAŞKANI HİLMİ BİLGİN’E ZİYARET

15.15C.Ü. REKTÖR ALİM YILDIZ’A ZİYARETİ ( C.Ü. Radyo ve Gezi Programı )

17.00 TSO BAŞKANI MUSTAFA EKEN’E ZİYARET

19.00 AKŞAM YEMEĞİ / OTEL – VALİ SALİH AYHAN

20:30BİLİCİ TERMAL SALON   /  YÖNETİM KURULU – YÜKSEK İSTİŞARE KURULU – ONUR KURULU – DENETLEME KURULU ve GAZETECİLER CEMİYETLERİ BASIN VAKFI YÖNETİM KURULU TOPLANTILARI

14 EYLÜL CUMARTESİ

08.00 -09.00 KAHVALTI

09.15 BAŞKANLAR KONSEYİ TOPLANTISI

11.00 PANEL VE KOKTEYL

(  Dr. Zekeriya Kaptan ve Şentürk İyidoğan  Düet Aşık Veysel – Ressam Ahmet Nedim Hancı – Aşık Veysel Portresi Yapımı )

MİLLİ MÜCADELEDE SİVAS– TSO ( Öğr. Gör. Ahmet Necip Günaydın  )

Plaket Töreni

 

13:30 ÖĞLE YEMEĞİ – MEŞHUR KÖFTECİ KİRLİ AHMET

14.30ŞEHİT GAZETECİ İSMAİL GÜNEŞ KABRİ ZİYARETİ  – YUKARI TEKKE MEZARLIĞI

15.00KENT MEYDANI GEZİ

19.00 AKŞAM YEMEĞİ – SİVAS BELEDİYE BAŞKANI HİLMİ BİLGİN

21.00BİLİCİ TERMAL SALON

15 EYLÜL PAZAR

08.00 – 09.00 KAHVALTI

10.30- BAŞKANLARIN UĞURLANMASI