Sivas Valisi Ayhan, ilçelerdeydi. | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Sivas Valisi Ayhan, ilçelerdeydi.

Bu haber 13 Eylül 2019 - 15:53 'de eklendi ve 34 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, çeşitli programlara katılmak ve devam eden yatırımları yerinde incelemek üzere Akıncılar ve Gölova ilçesine bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Vali Ayhan, Şehit Aileleri, Gaziler ve Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Gölova ilçesine geçen Vali Ayhan, gaziler, şehit aileleri ve muhtarlarla bir araya gelerek, “Şehit ailelerimizin, gazilerimizin ve muhtarlarımızın taleplerini yerinde dinlemek, dualarını almak için buradayız. Bayrağımız dalgalanıyorsa ve ezanımız dinmiyorsa bunları şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Bizler, her zaman sizlerin derdine derman olmaya, sıkıntılarınıza çözüm üretmeye, hüzün ve sevinçlerinizi paylaşmaya hazırız. Valilik olarak sizlerle ilgili her meseleyi ve sizlerin taleplerini kendi meselemiz bilip, yakından takip etmeye çalışıyoruz” dedi.

VALİ AYHAN, OKULLARI İNCELEDİ, BİLGİ ALDI

Şehit Hami Önge İmam Hatip Orta Okulunu ziyaret eden Vali Salih Ayhan, anasınıfına ve 7/A sınıfına uğrayarak öğrencilerle ve öğretmenlerle sohbet etti. Öğrencilere gelecek için öğütler veren Vali Salih Ayhan, onlara kitap hediye etti. Gölova Ortaokulu ve 50 kişilik pansiyon inşaatı ile Hasan Şakar Yatılı Bölge Okulu ve halı saha inşaatını da yerinde inceleyen Vali Ayhan, Gölova Kaymakamı Adnan Karaosmanoğlu’ndan eğitim yatırımları hakkında bilgi aldı.

BELEDİYE VE KAYMAKAMLIĞA ZİYARET

Gölova ilçe programları kapsamında kaymakamlığı ve belediyeyi de ziyaret eden Vali Salih Ayhan, ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Gölova Belediye Başkanı Halil Önge’yi ve Kaymakam Adnan Karaosmanoğlu’nu ziyaretinde ilçenin genel durumu, devam eden, planlanan ve biten yatırımları dinleyerek teşekkür etti.

HALKI VE ESNAFI DİNLEDİ TALEPLERİ NOT ALDIRDI

İlçe merkezinde halkla da bir araya gelen Vali Salih Ayhan, esnaflarla ve vatandaşlarla sohbet ederek taleplerini dinledi. İlçedeki çarşıyı gezen Vali Ayhan işyerlerine hayırlı ve bol kazançlar diledi.

Vali Ayhan, Hastaneyi İnceledi, Hastaları Ziyaret Etti

Gölova ilçe ziyareti kapsamında son olarak Gölova Kazım Ayan İlçe Hastanesini, Toplum ve Aile Sağlığı Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali Ayhan, hastanede yatmakta olan diyaliz hastalarına da geçmiş olsun dileklerini iletti.

GÖLOVA İLÇESİNİN ARDINDAN AKINCILAR İLÇESİNE GEÇİLDİ

Vali Salih Ayhan, Gölova programlarının ardından Akıncılar ilçesine geçti. İlçede, Kaymakam Tayfun Deli, ilçe protokolü ve muhtarlar tarafından karşılanan Vali Ayhan, daha sonra kaymakamlığı ziyaret ederek ilçenin son durumu hakkında Kaymakam Tayfun Deli’den bilgi aldı.

VALİ AYHAN ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE YEMEK YEDİ

Kaymakamlık ziyareti sonrası Akıncılar İmam Hatip Ortaokulu/Lisesi öğrencileri ile öğle yemeğinde bir araya gelen Vali Salih Ayhan, öğrencilerle bir süre sohbet ederek, “Sizlerin gözlerindeki ışığı yol bilip, kalplerinize ulaşmak için gayret gösteriyoruz. Daha çok çalışıp, bu ülke için güzel şeyler üretmenizi, milli ve manevi değerlere bağlı kalıp güzel mesleklerle, geleceğe fener olmanızı diliyorum” dedi.

MAHALLE VE KÖY MUHTARLARININ TALEPLERİ DİNLENDİ

Vali Salih Ayhan, Akıncılar ilçe programı kapsamında köy ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Muhtarların talep ve düşüncelerini dinleyen Vali Ayhan, taleplerin imkânlar ölçüsünde, öncelik sırasına göre zamanla gerçekleştirileceğini dile getirdi.

“EĞİTİM HER YERDE ÖNCELİĞİMİZDİR”

Yapımı tamamlanan Akıncılar Şehit Onur Alkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ve İlçe Halk Kütüphanesini yerinde inceleyen Vali Salih Ayhan, kütüphanede ahşap yakma tekniği ile yapılan resimlerden oluşan sergiyi gezdi. Eğitimin ve meslek edindirme kurslarının her yerde öncelikleri arasında yer aldığını vurgulayan Vali Ayhan, eğitim yatırımlarında ilimizin son yıllarda büyük ivme kazandığını sözlerine ekledi.

İLÇE KAYMAKAMINA, BELEDİYE BAŞKANINA VE ESNAFA ZİYARET

Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hasan Şen ve İlçe Kaymakamı Tayfun Deli’yi de makamında ziyaret ederek, Akıncılar’da yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Akıncılar ilçesinde esnafları da ziyaret eden Vali Salih Ayhan, esnafların ve vatandaşların hatırını sorarak, bereketli kazanç dileğinde bulundu.

ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET

Vali Salih Ayhan ilçe ziyaretleri kapsamında Jandarma Uzman Çavuş Onur Alkan’ın baba ocağını da ziyaret etti. 24 Ağustos 2016’da Diyarbakır’ın Lice ilçesinde hain terör saldırısında şehit düşen Alkan’ın ailesine sabır dileyen Vali Ayhan, şehit aileleri ve gazilere kapılarının 24 saat açık olduğunu ifade etti. Ziyarette, şehidimizin ruhuna aşr-ı şerif okunarak dua edildi.

ELİBÜYÜK KÖYÜ DOĞAL GÜZELLİĞİ İLE DİKKAT ÇEKTİ

Vali Salih Ayhan Akıncılar ilçe programının sonunda, Elibüyük köyünü ziyaret ederek köylülerle bir araya geldi. Köyün doğal güzelliğine dikkat çeken Vali Ayhan, köy halkına misafirperverliklerinden dolayı teşekkür etti.

Gölova ve Akıncılar ilçe programlarına;   Sivas İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan,Sivas  İl Jandarma Alay Komutanı J. Alb. İdris Tataroğlu, Sivas İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız, Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Sivas İl Sağlık Müdürü Selçuk Moğulkoç, Sivas Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim Uçar ile ilçe protokolü de katıldı.