Bakan Selçuk,Belediyeyi ziyaret etti. | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Bakan Selçuk,Belediyeyi ziyaret etti.

Bu haber 25 Ekim 2019 - 13:30 'de eklendi ve 10 views kez görüntülendi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sivas temasları kapsamında Sivas Belediyesi’ni ziyaret etti. Bakan Selçuk, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

4 Eylül Sivas Kongresi’nin 100. yılı kapsamında Türkiye genelinde görev yapan Millî Eğitim Müdürleri istişare toplantılarını Sivas’ta gerçekleştiriyor. Bu çerçevede ilimize gelen Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sivas Belediyesi’ne konuk oldu.

Burada Belediye Başkanı Hilmi Bilgin tarafından karşılanan Selçuk, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Belediye Başkanı Bilgin, “Şehre hizmet eden tüm kurum ve kuruluşlarla iş birliği içerisinde bize yüklenilen emaneti en iyi şekilde temsil ediyor ve zamanı geldiğinde de daha ileri bir noktada yeni gelen arkadaşlara devretmek üzere plan ve programımızı yaparak ekibimizle birlikte çalışmaya başladık. Şehrimiz on yedi yıllık Ak Parti döneminde her anlamda  çok büyük yatırımlar aldı. Ulaşımda, tarımda, eğitimde, sporda çok büyük yatırımlar aldık. İlimizin çözülemeyecek derecede sorunu yok ama biz yine milletimizin bize verdiği destek ile birlikte bu şehri daha iyi bir noktaya getirmek üzere hep birlikte çalışıyoruz. Bizler şehre hizmet eden tüm kurum ve kuruluşlarla bunu hayata geçirmenin amacındayız. Hepimizin ortak hedefi bu millete, bu devlete, bu ülkeye hizmet etmek. Hepimiz kamu kaynağı kullanıyoruz. Bu noktada ihtiyaçları düzgün belirleyip, şehre hizmet etmek emel amacımız.” dedi.

Sivas’ta olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise, “Sayın Bakanımız İsmet Yılmaz, bence bir tarih yazdı Sivas’ta. Çünkü ben Sivas’ı izleyen bir arkadaşınızım eski geçmişimden dolayı ve sizin döneminizde yapılanlar gerçekten bu halkın unutamayacağı kadar kalıcı izler bıraktı.  O yüzden ben Sivas için yeni bir hedef istirham ediyorum. Sivas için artık dünya şehri noktasında bir bakış açısına ihtiyaç var.” şeklinde konuştu.

Sivas’ta kamu kurumları arasında güzel bir uyum olduğuna değinen Bakan Selçuk, “Buranın yatırım politikaları, burada ki üretim, burada ki istihdam stratejileri, buranın geleceğe hazırlanması çok mühim. Sivas’ta güzel bir ekip ruhu var. Bu inanın büyük bir kıymet. Ben çok fazla il dolaşıyorum, içine giriyorum mevzuların her gün tartışmalar geliyor bize. Siz bunu sıradanlaştırmış olabilirsiniz aranızdaki birlik beraberliği normal gelebilir ama bu çok büyük bir değer. Bu değer Sivas’a büyük bir artı yazıyor. Ben Belediye Başkanımız önderliğinde Sivas’ın bu yeni hedeflere ulaşacağından eminim. Artık Sivas’ın hikayesini yeniden coşturmanın ve tarihten gelen, milli mücadeleden gelen, bu şehrin marka hususiyetlerini yükseltmenin zamanı.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Bakan Selçuk ve belediye yönetimi günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.