Cumhuriyet tüm TÜRKİYE dir | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Cumhuriyet tüm TÜRKİYE dir

Bu haber 29 Ekim 2019 - 15:37 'de eklendi ve 17 views kez görüntülendi.

Sivas Baro Başkanı Hacı Yılmaz Demir Cumhuriyetimizin 96. Yılı münasebetiyle yönetim kurulu ve baroya kayıtlı avukatlarla birlikte Atatürk Anıtına Çelenk sunup,Barış Pınarı Harekatına destek amacıyla asker selamı verdiler.

Cumhuriyet Bayramının 96.yılı münasebetiyle  Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen törende  görüşlerini dile getiren Baro Başkanı  Hacı yılmaz Demir ” Öncelikle büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önemli miraslarından biri olan düzenlediğimiz bu anlamlı programda ve “Efendiler Yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz” dediği günde sizlerle beraber olmaktan memnuniyetlerimizi ileterek sizleri sahsım ve Sivas barosu adına sevgiyle saygıyla muhabetle selamlıyorum. Hoşgeldiniz sefalar getirdiniz şeref verdiniz.

96 yıl önce yakılan şanlı bir meşaledir cumhuriyet. Kimsesizlerin kimsesi, Nene Hatunların, Sütçü İmamların, Hasan Tahsinlerin,Kubilay’ların, Kara Fatmaların, Seyit Onbaşıların sesidir cumhuriyet.

Cumhuriyet Aydınlanmanın adıdır. Cumhuriyet laikliktir, din temiz duygular içinde kalbimizde yaşasın diye. Cumhuriyet bir halkın özlemidir. Artık savaşlardan yorulmuş, yoksul ve viran kalmış ülkesinde yurtta barış dünyada barıştır cumhuriyet.Cumhuriyet emektir alın terinden akan. Namusuyla kazançtır kimseye minnet etmedenCumhuriyet demir ağlardır. Bütün ülkedir cumhuriyet.

Cumhuriyet bağımsızlıktır.Atatürk’ün işaret ettiği yoldan ilerleyen. Cumhuriyet ilimdir, fendir.

Cumhuriyet ben, Cumhuriyet Sensin, Cumhuriyet biziz.Cumhuriyet anadır, babadır, kardeştir. Cumhuriyet ailedir vatan toprağında.Cumhuriyet tüm TÜRKİYE dir

Cumhuriyet kutlu yoldur;laik ve demokratik anlayıştan taviz vermeden, Büyük Önder’in çizdiği çağdaş uygarlık yolunda hızla ilerlemektedir Cumhuriyet.Cumhuriyet, yaşamaktır;yaşatmaktır.

Cumhuriyet Haktır, özgürlüktür….Cumhuriyet seçmektir, seçilmektir.En önemlisi; Cumhuriyet Hukuktur…Temel insan Hak ve özgürlüklerinden yoksun toplumların ayakta kalmaları ve yaşamaları mümkün değildir.Bu nedenle, başta biz hukukçulara ve gelecek nesillere düşen en önemli görev;

Temel insan hak ve özgürlüklerini savunmanın yanında,Hukuk Devleti ilkesini,Bağımsız ve tarafsız yargıyı,Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak,Atatürk ilke ve inkılaplarını koruyup, kollayarak; iç ve dış tehditlere karşı duyarlı olmaktır.

Millet olarak Cumhuriyet’e bağlanıp onu yüceltip geliştirebilirsek;ancak çağdaş toplumlar içerisindeki yerimizi alabiliriz. Bu nedenledir ki Cumhuriyet değerlerini korumak, Bu değerleri yaşatmak;

Türkiye Cumhuriyeti Devletine vatandaşlık bağıyla bağlı olan,her bireyin milli ve asli görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin ve Türkiye’mizin96.Doğum gününü kutluyor, Başta Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere canlarını bu uğurda feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor sizleri Şahsım ve Sivas Barosu Yönetim Kurulu adına sevgi ve saygıyla selamlıyorum.