EĞİTİM PROTOKOLÜ İMZALANDI | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

EĞİTİM PROTOKOLÜ İMZALANDI

Bu haber 18 Ekim 2019 - 13:20 'de eklendi ve 18 views kez görüntülendi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)  arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen “Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü” (MEGİP) kapsamında Sivas’ta istihdamı artıracak 6’ncı eğitim protokolü imzalandı.

Sivas TSO’da yapılan imza törenine Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, İŞ-KUR İl Müdürü Hikmet Canpolat ve SCÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Alim ile Anadolu Optomekanik AŞ. Yetkilisi Alper Kılıç katıldı.

6 PROJEDE 212 İSTİHDAM SAĞLANDI

Programda konuşan STSO Başkanı Mustafa Eken, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) arasında imzalanan  “Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü” (MEGİP) gereğince İŞ-Kur İl Müdürlüğümüz ile çalışmalarımız devam etmektedir. Bugün de burada Anadolu Optomekanik AŞ. ile protokol imzalıyoruz. Odamız, İŞKUR, SCÜ arasında bugüne kadar 6 tane proje imzaladık ve 212 istihdam sağlamış olduk. Bu sayıların artacağına olan inancımız tamdır. MEGİP kapsamında verilen avantajlardan tüm üyelerimizin faydalanmasını istiyoruz. Henüz bu projemizi bilmeyen üyelerimiz olabilir. İş-Kur müdürlüğümüze veya Odamıza gelirlerse gerekli bilgilendirme yapılacaktır. Ummadıkları düzeyde avantaj sağlayacakları bu proje kapsamında biz gerekli hizmeti vermeye hazırız. Bu protokole katkı sağlayan tüm kurumlarımıza ve yatırımcımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 İŞ-KUR İl Müdürü Hikmet Canpolat, MEGİP’in çok ortaklı bir eğitim programı olduğuna vurgu yaparak, 212 kişi sadece bu eğitim programı kapsamında istihdam edilen kişi sayıdır. İş-Kur olarak bugüne kadar 7 bin kişiye istihdam sağladık. Yılsonunda ise bu sayı 8 bin kişiyi geçecek. Bu projede uyumlu çalışmak fevkalade önemli. Bizlerde istihdam hedeflerimizi el birliği ile sağlıyoruz. Anadolu Optomekanik AŞ. ile imzalanan protokol kapsamında 16 kursiyerimiz optik alanında üretim-imalat işçisi olarak eğitim alacaklar ve istihdam edilecekler. İmzaladığımız protokol hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

SCÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Alim ise emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Optik ile alakalı çok aradığımız bir yetişmiş eleman sektörü. Bir çok cihazımız var optik ile alakalı. Bu alanda istihdam sağlanması Türkiye’de ilk olduğunu düşünüyorum. Gelecek açısından oldukça önemli alan. Bu konuda Sivas TSO Başkanımıza, İş-Kur’a ve firmamıza teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından protokol imzalandı.