Eğitimde iyi olursak; sağlıkta, kültürde her alanda iyi oluruz. | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Eğitimde iyi olursak; sağlıkta, kültürde her alanda iyi oluruz.

Bu haber 09 Ekim 2019 - 15:51 'de eklendi ve 26 views kez görüntülendi.

İl Koordinasyon Kurulu 4. Toplantısı Yapıldı

İl Koordinasyon Kurulu 2019 Yılı 4. Toplantısı, Sivas Valisi Salih Ayhan başkanlığında yapıldı.

Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan’ın koordinesinde, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğünün çalışmalarıyla yılda dört defa yapılan toplantıların sonuncusunda, Sivas’ta yürütülmekte olan yatırımlar, planlanan yatırım projeleri ve önemli sosyo-ekonomik gelişmeler ile ilgili koordinasyon gerektiren hususlar değerlendirildi.

Toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, kurum müdürlerinin sahada olmasını isteyerek, “Denetimleri arttırın. Yaklaşan kış mevsimi öncesi gerekli tüm çalışmaları tamamlamalıyız. Doğal afetlere karşı hazırlıklı olmalıyız. 2019 yılı yatırımlarını gözden geçirdikten sonra, 2020 yılı ile ilgili çalışmalarımızı yapacağız. Kamunun ve vatandaşların menfaatini düşünmemiz lazım. Huzurlu bir çalışma ortamımız olması lazım. Sivas’ta tüm kurumlarımızla söylem, eylem ve anlayış birlikteliği yapmamız lazım.” dedi.

Her şeyin başında eğitim olduğunu kaydeden Vali Ayhan, “Eğitimde iyi olursak; sağlıkta, kültürde her alanda iyi oluruz. Eğitimde her projeye destek vereceğiz. Bu konuda sizlerden de destek bekliyoruz. Bu konuda duyarlı olun. Bütün hizmetler önemli ama eğitim için yapacağımız hizmetler en önemlisi” diye konuştu.

Sivas’ın turizm anlamında hak ettiği yeri alması için çalıştıklarını söyleyen Vali Ayhan, herkesten bu konuda destek beklediğini sözlerine ekledi.

Toplantıda, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İdris Tataroğlu, ilçe kaymakamları, kurum müdürleri ve diğer ilgililer yer aldı.