GÖREN HER GÖZ, GÖKPINAR GÖLÜNÜ GÖRMELİ | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

GÖREN HER GÖZ, GÖKPINAR GÖLÜNÜ GÖRMELİ

Bu haber 26 Ekim 2019 - 8:06 'de eklendi ve 34 views kez görüntülendi.

Sonbaharın eşsiz güzelliğini yansıtan Gökpınar Gölü, bu dönemde de ziyaretçi akınına uğruyor. Gökpınar, gelin damatlar, nişanlanan çiftler ve haftasonu temiz hava almak isteyenlerin adresi olmaya devam ediyor.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, yönetim kurulu ve meclis üyeleri, Sivas’a 147, Gürün ilçe merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunan, turkuaz mavisi görünümüyle “doğal akvaryum” olarak adlandırılan Gökpınar Gölü’nü gezdi.. Sivas TSO heyeti göl kenarında ‘Gören her göz Gökpınar Gölünü görmeli’ şeklinde çağrıda bulundu.

Göl çevresinde yürüyüş yapan heyet, Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi‘den bilgi aldı.

Sivas’ın ilçelerinin tanıtılmasına yönelik sık sık ziyaretler düzenlediklerini ifade eden Sivas TSO Başkanı Mustafa Eken, “Özellikle yaz aylarında on binlerce kişinin ziyaret ettiği Gökpınar Gölü, turkuaz mavisi rengi, 11 metre derinlikte yüzen balıkları dahi izleyebildiğiniz temizliği ve berraklığı ile cennetten bir köşeyi andırmaktadır. Gölümüzün dibinden kaynayan suyun sıcaklığı 11 derece ve yaz kış bu ısıyı muhafaza ediyor. Dünyadaki tüm hemşehrilerimize sesleniyoruz, Sivas’a gelin, ilçelerini gezin ve Gürün Gökpınar’ı görmeden gitmeyin” dedi.

Belediye Başkanı Nami Çiftçi ise ‘Gören her gözün Gökpınar Gölünü görmesini arzu ediyoruz. Tüm yurttaşlarımızın 11 metre suyu, berraklığı ile tertemiz suyuyla, yüzen balıkları ve mavi cenneti görmelerini istiyoruz. Güneşi gördüğü her dönemde gölümüz masmavidir. Gökpınar Gölüne, Şuul Kanyonuna ve mağara evlerimizi tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum” ifadelerini kullandı.