Köstek değil, destek olalım   | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA
AdanasporAkhisar BelediyesporAlanyasporAntalyasporBeşiktaşBursasporÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGaziantepsporGençlerbirliğiİstanbul BaşakşehirKardemir KarabüksporKasımpaşaKayserisporKonyasporOsmanlı SporTrabzonspor

Köstek değil, destek olalım  

Bu haber 28 Ekim 2019 - 8:14 'de eklendi ve 337 views kez görüntülendi.

Erzurumlu “” Yıldızdağı  Kış Sporları Turizm  Merkezi’nin  Sivasın aynası olduğunu dile getiren Kayak Milli Antrenörü İlhan Erzurumlu ” Sivas için yapılan yatırımlara ve yatırımların gelişmesine köstek değil, odestek olalım. Yıldızdağı Sivas’ımızın marka değeri yüksek bir kuruluşudur ve yıldızımız giderek parlayacaktır ”

 

 Son günlerde Yıldızdağı Kış Sporları merkezi ile ilgili  çıkan asılsız  iddialarla ilgili olarak görüşlerini dile getiren  Kayak Milli Antrenörü İlhan Erzurumlu ” Sivas için yapılan yatırımlara ve yatırımların gelişmesine köstek değil, destek olalım. Yıldızdağı Sivas’ımızın marka değeri yüksek bir kuruluşudur ve yıldızımız giderek parlayacaktır ” dedi.

Zaman zaman Yıldızdağı Kış Sporları Turizm  Merkezi işletmesi ile ilgili  kış sporları turizm merkezi zarar ediyor, kimse gitmiyor,boşuna yapıldı  ,ölü yatırım gibi açıklamalar yaptığını dile getiren Milli Antrenör Erzurumlu “Sivas’a bir katkı sağlamayan ve  yatırım yapamayanların devletin yaptığı herkesin gıpta ederek baktığı  Yıldızdağı kış sporları merkezi ve simülasyon merkezine araştırmadan,bilmeden laf edip yersiz yalan beyanlarda bulunarak kamuoyunu yanıltıyorlar.Bizler ilimizde yapılan ;Yıldızdağı kış sporları turizm merkezi ve simülasyon merkezi türk sporu ve aynı zamanda kamu yararına olan toplumun büyük bir sosyal  ihtiyacını karşılamak , aynı zamanda ilimizin kalkınmasına katkı sağlamak  amacı ile yapılmış bir merkezdir.”dedi.

Yıldızdağı  kış sporları merkezine haksız bir şekilde  laf edilmesinden usandıklarını da dile getiren  Erzurumlu ” Günümüz dünyasında , çalışma hayatının ve diğer etkinliklerin yoğun, yorucu, rutin, sıkıcı ve stresli olması, boş zaman değerlendirme etkinliklerini, yaşamımızın vazgeçilmez önemli bir parçası yapmış ve yenilenme, dinlenme, yeniden toparlanma aracı haline getirmiştir. Bu durum kişilerin boş zamanlarını değerlendirmelerine yöneltmiştir.

Bu sebeple İnsanlar alternatif farklı etkinlik arayışına girmişlerdir.

Spor tesislerinin dünyada yayılması ile birlikte ihtiyaçların artması ve bunun doğal sonucu olarak çok amaçlı işletmelerin yapımı, verimli kullanım açısından kaçınılmaz olmuştur. İnsanlar hem spor hem de sağlık amaçlı tesislere yönelirken, aynı işletme içinde farklı bireysel ve toplumsal ihtiyaçların giderilmesi gereği ortaya çıkmaktadır. Spor tesislerinin sadece spor amacıyla insanların faydalandıkları yerler olmasından ziyade, rekreatif faaliyetlerinde yapıldığı çok amaçlı tesisler olması, daha fazla kişinin buradaki hizmetlerden faydalanması sonucunu ortaya çıkarmaktadır. Spor tesisleri gerek özel gerekse kamuya ait işletmeler olarak toplumla bütünleşme ve sporun yaygınlaştırılması açısından  önemlidir

Bu sebeple İlimizde yapılan yıldızdağı kış sporları merkezi sivas ta kayak ve doğa sporları ile uğraşan insanların  20 yıllık hayalidir.İlimiz açısından bir çok eksikliği tamlamaktadır.

Bazı kişilerce araştırmadan yalan yanlış kamuoyuna servis edilen bilgiler doğru değildir.

Beş yıldır sadece sivas a değil;ilimiz ile birlikte  çevre illere ve ülkemize hizmet vermektedir.

Her hafta sonu düzenli olarak tokattan servis kalkmaktadır.yıllık ortala 115 000 kişi ziyaret etmektedir.

son iki yıldır snowbord Türkiye Şampiyonası ve kayak milli takım kampları burada yapılmaktadır.

Her yıl ulusal ve yerel düzeyde dağcılık faaliyetleri yapılmaktadır.Sportif açıdan sporcularımız çok ilerleme sağlamıştır.Çevre köylerin tamamında,her köyden  en az 50 çocuk kayak öğrenmiştir.Her ilçemizden en az 100 er çocuk ,genç kayak öğrenmiştir.Toplamda 5 yılda 7000 kişiye ilimizde sosyal projelerle  ile kayak öğretilmiştir.Önümüzdeki yıllarda milli takımlarımızda ülkemiz adına yarışacak olimpik sporcular yetiştirilmektedir.Önümüzdeki yıllarda uluslar arası yarışmalar gerçekleşecektir.Geçtiğimiz hafta sayın valimiz bir çok  tv kanalında yıldızdağının nasıl işletildiğini ve kar ettiğini açıklamıştır.

Yıldızdağı kış sporları merkezi  kendisine ait güneş enerji sistemi olduğundan elektrik parası ödemediği gibi karda etmektedir,suya para ödememektedir,26 personel özel idare personeli olup kış aylarında kış sporları merkezinde diğer zamanlarda idarede çalışmaktadır.kışın yoğun zamanlarda personel ihtiyacı  işkur programlarından karşılanmaktadır.

En önemlisi bu merkezler yapılma  fikri oluşturulmuş,projelendirilmiş ,imalatı yapılırken ilimizde mevcut herhangi bir kaynaktan değil kendi kaynağı da kendisine özgü siyasi ve bürokratlarımızca temin edilmiş olup bu kaynakların büyük bir bölümü de kalkınma ayansı ve destekleme fonlarından sağlanmıştır.yani ilimizde herhangi bir alana tahsis edilmiş kaynaklar kullanılmamıştır.Sonuç olarak yıldızdağı kış sporları merkezi ve smilasyon merkezi tek bir elden işletmesi yapılmakta olup zarar etmeyip kar eden bir işletmedir.Kamu yararına olan ve sosyal anlamda büyük bir eksikliği kapatan tesislerdir. Farz edelim ki zarar ediyor; Stadyum gibi,yüzme havuzu gibi,kapalı spor salonu gibi,Paşabahçe veya başka mesire alanları gibi vs.bir sosyal alan ve spor tesisidir.”dedi

 

PUAN DURUMU
Süper Lig
# TAKIMLAR O AV P
PTT 1.Lig
# TAKIMLAR O AV P
LİG FİKSTÜRÜ
Süper Lig
PTT 1.Lig