Kötü oyun,iyi sonuç | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Kötü oyun,iyi sonuç

Bu haber 28 Ekim 2019 - 9:29 'de eklendi ve 32 views kez görüntülendi.

İki hafta önce çok güzel bir oyun ,hakem hataları ve ferdi hatalarda  kaybedilen puanlar ve beklenmeyen yenilgi.İki hafta sonra aksine  beklenilen altında vasat bir oyun ve kazanılan 3 puan.

Antalyaspor’un kendi evinde  Gençlerbirliği’ne farklı yenilgisi bizi rehavete sokmuş olacak ki, ayaklarımız yerden kesildi, 3 puana kesin gözüyle baktığımız maçı riske soktuk.

Teknik Direktör Rıza Çalımbay, Antalyaspor karşılaşması öncesinde yaptığı açıklamasında “Bu müsabaka bizim için Galatasaray müsabakasından daha önemli,kazanmak zorundayız ” demiş ve bu maçın önemini ortaya koymuştu.

Ama, iki haftalık geçen süreç sonucunda  Çalımbay’ın açıklamalarının aksine kendi evimizde konuk ettiğimiz  Antalyaspor karşılaşmasında  vasat bir oyun sergiledik.

Umutların umutsuzluk yarattığı  bir müsabakada özelikle ikinci yarıda  erken gelen golle birlikte silkinen ve kendine gelmek isteyen bir Sivasspor vardı.Önce Emre, ardından Yatabare ve penaltı ile kalemizde gördüğümüz bir gol.

Sonuç güzel. Beklentinin altında  oynanan oyun ama  sonuçta kazanılan 3 puan var.

Bu güzelliğini içine taraftarlarımızda katılsa daha güzel olur ama,stadyumda halen boş koltuklara oynayan bir takımımız var.

Sivas Valisi Salih Ayhan’a teşekkür etmeden de geçemeyeceğim.

Kale arkasında  1500 öğrencinin katıldığı muhteşem bir tablo vardı.Ellerinde Sivasspor ve Türk Bayraklarıyla coşku yaşatan öğrencilerimize,daha da önemlisi iki haftada bir  ilçelerden ve  köylerden çocukları  Sivas’a getirerek  onlarla birlikte olan ve stadyumda heyecan yaşatan Sivas Valisi Salih Ayhan’a binlerce teşekkürler.

 

 

 

Kemal Çağlayan
Kemal Çağlayankemalcaglayan@sivasolay.com