“Mehmetçiklerimiz Barış Pınarı Harekâtı’ndan muzaffer çıkacaklar,inanıyoruz “ « Sivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

“Mehmetçiklerimiz Barış Pınarı Harekâtı’ndan muzaffer çıkacaklar,inanıyoruz “

Bu haber 14 Ekim 2019 - 10:19 'de eklendi ve 14 views kez görüntülendi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Alim Yıldız, Barış Planı harekatı ile ilgili olarak açıklama yaptı.

Rektör Yıldız açıklamasında “Tarihin her döneminde mazlumların sığınağı, hakkın ve adaletin savunucusu olan Peygamber ocağı şanlı ordumuz, ülkemizin beka ve istikbalini tehdit eden hain terör örgütlerine yönelik Suriye’nin kuzeyinde Barış Pınarı Harekâtı’nı başlatmıştır.

Bu operasyon herkesin bildiği gibi sadece bölgede bulunan PKK, YPG, DEAŞ gibi terör örgütlerine karşı yapılmamaktadır. Mehmetçiğin başlattığı bu harekât; hilalin haça, hakkın batıla, Habil’in Kabil’e, Hz. Hüseyin’in zulme karşı kıyamıdır. Bu harekât, ÜstatMehmed Akif Ersoy’un “Bedr’in aslanları ancak bu kadar şanlı idi” mısrasındaki iman ve cesaretin bir araya gelerek, yedi düvele karşı, başta Amerika olmak üzere Batı kaynaklı emperyalist güçlere karşı yapılmaktadır.

Vatanına gönülden bağlı, yerli ve milli olan ülkemizin akademisyenleri olarak Mehmetçiğimizin her koşulda ve her zaman yanında olduğumuzu beyan ederiz. Bizler devletimizin istikbalimiz için attığı her adımın yanındayız ve Barış Pınarı Harekatı’nın da sonuna kadar destekçisiyiz. Bu zor koşullar altında canıyla, kanıyla bayrak düşmesin, ezan susmasın diye mücadele eden Mehmetçiğimizin gözü arkada kalmasın.

Şurası açıkça bilinmelidir ki Türkiye artık eski Türkiye değildir. Bugün başta ABD olmak üzere Batılı ülkelerin Türkiye’yi hedef alan yaptırım tehditlerinin hiçbir karşılığı ve uygulanabilirliği yoktur. Çünkü artık ülkemizde kendi milli silahlarımız; yerli İHA ve SİHA’larımız, helikopterlerimiz, zırhlı araçlarımız ve toplarımız üretilmektedir. Bunlardan daha da önemlisi Türk milletinin sergilemiş olduğu milli birlik ve beraberlik şuuru ile yüreğindeki iman ve cesarettir.

60 bine yakın öğrencisi, 4 bin personeli ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Ailesi olarak ülkemiz ve milletimize yönelik oynanan oyunların bozulması, bölgeye barış, huzur ve güvenin getirilmesini hedefleyen Barış Pınarı Harekatı’nın başarıyla sonuçlanacağına yürekten inanıyoruz. Bu operasyonun hem Türkiyemizin bölgede lider bir ülke olduğunu hem de bu coğrafyada şanlı tarihinden gelen sorumluluğunu ortaya koyması bakımından önemli olduğuna inanıyoruz.

Harekâta katılan askerlerimizin kısa bir süre içerisinde bölgede yuvalanan terör odaklarının temizlemesi Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü ve bölge barışı için büyük önem taşıdığı kadar Suriye’ye barış ve huzurun gelmesine,bölge ve dünya barışına da önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Allah Mehmetçiklerimizin yar ve yardımcısı olsun. Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği, sınır güvenliğimiz ve milletimizin, gelecek nesillerimizin özgürlüğü için yapılan her hareketi, her düşünceyi sonuna kadar destekliyor, Mehmetçiklerimizin Barış Pınarı Harekâtı’ndan muzaffer çıkmasını diliyoruz.

Yüce devletimizin ve şanlı ordumuzun bütün imkânlara muktedir olduğunu biliyoruz.  Bundan yüz yıl önce Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı bu şehirden, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi akademisyen, idari personel ve öğrencilerimizle birlikte ‘Barış Pınarı Harekâtı’ süresince başta sağlık alanında olmak üzere sahip olduğumuz bütün imkânlarımızla yüce devletimizin emrinde olduğumuzu ilan ediyor, kahraman Mehmetçiğimize muvaffakiyetler diliyoruz. Rabbim, Resûlunün adını taşıyan Mehmetçiğimizi muzaffer kılsın.”dedi