OYUN YOK ÜÇ PUAN GÜZEL… | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

OYUN YOK ÜÇ PUAN GÜZEL…

Bu haber 28 Ekim 2019 - 9:44 'de eklendi ve 18 views kez görüntülendi.

Geçen hafta galatasaray karşısında iyi mücadele etmesine rağmen, tartışılan kararlarla kaybeden Sivasspor’un bu haftaki rakibi Antalyaspordu. Geçen hafta altı gol yiyerek sahadan mağlup ayrılan Antalyaspor…

 

Futboldan anlayan herkes maçı seyrederken Sivasspor’u ilk defa bu kadar isteksiz, bu kadar vurdum duymaz olarak izledi.

 

Hakemin düdüğü ile birlikte başlayan karşılaşmada iki takımın oyuncularıda, bir an evvel bitsede gitsek havasındaydılar. Öyleki bizim forvet Yattabare’ye hiç top gelmedi, Yattabare top almak için sürekli orta sahaya geliyor kendisini oyunda tutmaya çalışıyordu. Böylece devam ederek biten bir ilk yarının ardından  başlayan ikinci yarıda çok az bir kıpırdanma oldu.

 

Takımın forveti Yatabare  ikinci  yarıda topla buluştuğu ilk anda, golü bulmamız biraz rahatlamamızı sağladı.

 

Golden sonra rakibin yüklenmesi sonrası bulduğumuz açıklardan ikinci golü bulduk ve biraz rahatladık derken Serdar özkan’ın hakemle aldığı penaltı ve atılan gol sonrası biraz sıkıntı yaşadık ama çok şükür ki üç puan bizim oldu..

 

Sivasspor buı sezon iyi gidiyor, iyi başladı iyi de devam ediyor. Milli maçlar sebebiyle lige verilen aralar bizim takım için iyi oluyor, çünkü futbolcularımızın bir çoğu otuz yaşın üzerinde, sürekli maç yapmak otuz yaş üzeri futbolcular için kolay değildir.

 

Burada bir parantez de Sivas Valisi Sayın Salih Ayhan’a açmak istiyorum. Teşekkürler Sayın Valim, İlçelerimizde eğitim gören bu gençleri maça getirmeniz onlara Sivasspor sevgisi aşılamanız harika bir olay. Yıllardır yapılamayan bu organizasyonu sizin yapmanız Sivasa olan sevginizin en büyük göstergesidir.

 

TEŞEKKÜRLER…

Yusuf Doğan
Yusuf Doğanyusufdogan@sivasolay.com