PALANDÖKEN'DEN AB ÜYESİ ÜLKELERE 'BARIŞ PINAR'I MEKTUBU" | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

PALANDÖKEN’DEN AB ÜYESİ ÜLKELERE ‘BARIŞ PINAR’I MEKTUBU”

Bu haber 14 Ekim 2019 - 9:43 'de eklendi ve 19 views kez görüntülendi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken 9 Ekim 2019 günü başlayan ‘Barış Pınarı’ harekatına esnaf ve sanatkarlar olarak destek verdiklerini belirterek, yurtdışındaki muadil kuruluşlarını da Türkiye’nin yanında olmaları için çağrıda bulunduklarını açıkladı.

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Palandöken “TESK olarak bugüne kadar pek çok ülkede muadil kuruluşlarımızla işbirliği içinde her iki tarafın da esnaf ve sanatkarlarının mesleki faydaları için çalıştık. Bu çalışmalarımızda dostane ilişkiler geliştirdik. Bugün Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve Suriye’nin kuzeyinde güvenli bölge oluşturmak için başlatılan harekata destek vermek üzere muadil kuruluşlarımızın başkanlarına bir mektup gönderdik” dedi.

Palandöken’in mektubu başta tüm AB üyesi ülkelerindeki esnaf ve sanatkar teşkilatının çatı kuruluşu olan Belçika Merkezli Sme United olmak üzere Fransa, Almanya, Yunanistan, İtayla, İspanya, İsveç, Hollanda, İngiltere, İrlanda, Polonya, Danimarka, Romanya, Finlandiya, İspanya gibi ülkelerin esnaf ve sanatkar teşkilatına iletildi.