Protokol eşleri ilçelerde. | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Protokol eşleri ilçelerde.

Bu haber 23 Ekim 2019 - 5:34 'de eklendi ve 26 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan’ın eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, Sivas Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan,  protokol eşleri ve ilçe kaymakamlarının eşleri, Suşehri ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Ziyaretler kapsamında ilk olarak ilçe halk eğitim merkezini ziyaret ederek kursiyerlerle bir araya gelen Zeynep Akkiraz Ayhan ve beraberindekiler, el emeği göz nuru birbirinden güzel el sanatları hakkında bilgi aldı. Ayhan, kursiyer ve öğretmenlere de başarılar diledi.

İlçe programları kapsamında iki aileyi hanelerinde ziyaret eden Zeynep Akkiraz Ayhan, ailelerin sorunlarını ve taleplerini dinledi. Ayhan ve beraberindekiler, Suşehri Orta Cami Mahallesinde yaşayan 72 yaşında doğuştan görme engelli Lütfiye Coşkun’u da ziyaret ederek sohbet etti.

Daha sonra şehit ve gazi aileleriyle öğle yemeğinde bir araya gelerek ailelerle bir süre sohbet eden Zeynep Akkiraz Ayhan ve beraberindeki heyet, şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı, gazilerimize sağlıklı ömürler diledi. Hanımefendi Ayhan, ailelere çeşitli hediyeler de takdim etti.

Zeynep Akkiraz Ayhan ve beraberindekiler, Suşehri Emine Birler Anaokulunu ziyaret etti. Öğrenciler tarafından karşılanan Ayhan, sınıfları tek tek gezerek çocuklarla yakından ilgilendi. Öğrencilerle beraber ders dinleyen Zeynep Akkiraz Ayhan, daha sonra miniklerle birlikte turşu yaptı.

Programların son durağında, Çamlıgöze Baraj Gölü üzerinde kurulan ve alabalık, Türk somonu üretimi yapılan Marsis Su Ürünleri tesisini ziyaret eden Zeynep Akkiraz Ayhan ve beraberindekilerle birlikte tekne ile baraj üzerinde gezinti yaparak, tesis sahibi Alper Sermet tarafından bilgilendirildi.

Suşehri ilçe ziyaretine; Sivas Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, Sivas Vali Yardımcısı Mustafa Yüksel Karadağ’ın eşi Selda Karadağ, Sivas Vali Yardımcısı M. Nebi Kaya’nın eşi Zeynep Kaya, Suşehri Kaymakamı Hidayet Sarı’nın eşi Ayşe Sarı, İl Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu’nun eşi Fatma Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan’nın eşi Keziban Aydoğan ve ilçe kaymakamlarının eşleri de katıldı.