SİVAS BELEDİYE MECLİSİNDEN MEHMETÇİĞE DESTEK… | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

SİVAS BELEDİYE MECLİSİNDEN MEHMETÇİĞE DESTEK…

Bu haber 18 Ekim 2019 - 14:32 'de eklendi ve 20 views kez görüntülendi.

Sivas Belediye Meclisi, Barış Pınarı Harekâtı özel gündemiyle toplantı. Meclis toplantısında tüm üyelerin mutabakatıyla huzur haklarının Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na bağışlanması kararlaştırıldı.

Gerçekleştirilen olağanüstü toplantı, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in açış konuşmasıyla başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde başlatılan Barış Pınarı Harekâtı’nın başarıyla sürdürüldüğünü kaydeden Bilgin, “AK Parti ve Büyük Birlik Partisi gurubuyla birlikte meclisimizi olağan üstü toplayarak devletimizin, milletimizin ve ordumuzun yanında olduğumuzu ve operasyonu desteklediğimizi ifade etmek istedik. Ordumuza Rabbimden muzafferiyetler diliyorum, Allah ordumuzun yardımcısı olsun. Bütün dünya şunu bilsin ki; 1071’den bu yana bu toprakları Türk vatanı yapmak adına binlerce şehit veren neslin torunları olarak bugün teröre ve terör destekçilerine boyun eğmeyerek haklı mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.” dedi.

AK Parti gurubu adına söz alan Belediye Meclis Üyesi Muhammed Burak Kuruçay ise “Artık ülkemiz geçmiş zamanda olduğu gibi sahada kazandığı zaferleri masada kaybeden değil hem sahada hem de masada kazanan güçlü ve kendinden emin bir ülkedir. Bu haklı gururu bizlere yaşatan Mehmetçiğimiz ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı sunuyoruz. 82 milyon vatandaşımız dualarla kendilerine destek vermektedir. Bizler de aldığımız ortak kararla meclis üyeleri olarak huzur hakkımızı Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na bağışlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Büyük Birlik Partisi gurubu adına konuşan Fehmi Taştan da “İlkemiz; ülkemize kasteden hainlerin başlarının ezilmesi ve milletimize yönelik sinsi tezgâhların bozulması için yapılan harekâta sonuna kadar destek olmak ve devletimizin yanında saf tutmaktır. Evlerimize, iş yerlerimize ve sokaklarımıza asacağımız şanlı bayrağımızın vatanımızın müdafaası için canlarını ortaya koyan Mehmetçiğimize manevi güç katacağına, dost düşman herkese birlik ve beraberliğimizi göstereceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Okunan ortak bildirinin ardından Belediye Başkan Vekili Turan Topgül’ün önerisi üzerine tüm üyeler belediye önünde Türk Bayrakları ve asker selamı ile Mehmetçiğimizi selamladı.