Sivas Valisi Salih Ayhan, "Evlerimize ve işyerlerimize Türk Bayrağımızı asalım" | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Sivas Valisi Salih Ayhan, “Evlerimize ve işyerlerimize Türk Bayrağımızı asalım”

Bu haber 14 Ekim 2019 - 13:00 'de eklendi ve 13 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, TBMM’de temsilcileri olan siyasi parti il başkanları ile bir araya gelerek, ‘Barış Pınarı Harekâtı’na il bazında yapılacak destekler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Suriye’nin kuzeyinde, ülkemizin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barışı ve huzuru getirmek üzere başlatılan ‘Barış Pınarı Harekâtı’ sonrası ilimizde de siyasi partilerle görüş alışverişinde bulunan Sivas Valisi Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, TBMM’de temsilcileri olan partilerin il başkanları ile görüşme gerçekleştirdiler. ‘Barış Pınarı Harekâtı’nın partiler üstü olduğunu vurgulayan siyasi parti il başkanları, bu milli davada her türlü desteğe hazır olduklarını söylediler.

“Evlere ve İşyerlerine Türk Bayrağı Asalım”

Çağrılarına kayıtsız kalmayan il başkanlarına teşekkür eden Sivas Valisi Ayhan, “Vakit, farklılıklarımızı bir kenara bırakıp, şanlı bayrağımızın etrafında toplanma vaktidir. Vatandaşlarımızın evlerine ve iş yerlerine Şanlı Türk Bayrağımızı asmalarını istiyoruz. Sivas’ı bayraklarla donatalım, kırmızı beyaz renklerle tam destek mesajımızı vurgulayalım.  Bayraklar, valiliğimizden ve belediyemizden temin edilebilecektir. Tarihte her dönem önemli bir merkez olan, Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sultan Şehir Sivas, her daim devletinin ve kahraman ordusunun yanında olmuştur. Şimdi de askerine, devletine hem duasıyla hem de bayraklarla destek olacaktır.” dedi.

Düzenlenen toplantıya Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Komutanı J. Alb. İdris Tataroğlu, AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, MHP İl Başkanı Özkan Turan Navruz, BBP İl Başkanı Uğur Bulut ile İyi Parti İl Başkanı Yusuf Koç katılırken, CHP İl Başkanı Ahmet Turan Temel ise il dışında olması nedeniyle toplantıya katılım sağlayamadı.