Sivaslı Ramazan'da hızlı trene binecek. | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Sivaslı Ramazan’da hızlı trene binecek.

Bu haber 12 Ekim 2019 - 14:46 'de eklendi ve 24 views kez görüntülendi.

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, incelemelerde bulunmak üzere havayoluyla Sivas’a  geldi.

Sivas Valisi  Salih Ayhan ve il protokolü tarafından karşılanan Bakan Turhan, daha sonra Köklüce mevkiinde bulunan Yüksek Hızlı Tren (YHT) şantiyesine giderek, müteahhit firma yetkilileri, teknik ekip ve il yöneticileri ile birlikte yaklaşık 2 saat süren bir toplantı gerçekleştirerek son durum hakkında bilgi aldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattı inşallah planladığımız şekilde devam ediyor. Cumhurbaşkanımızın da kamuoyuna açıkladığı gibi önümüzdeki Ramazan Bayramı’ndan önce hizmete almayı planlıyoruz Sivas halkımız müsterih olsun” dedi.

Bakan Turhan “Projede çalışan müteahhitlerimizle, teknik ekibimizle, görevdeki valimizle beraber çalışmalar hakkında bilgi aldık, değerlendirmeler yaptık. Çalışmalarımızda bir sorun, sıkıntı şu anda görünmüyor. Hedefimiz Ankara’yı Sivas’a yüksek hızlı tren ile bağlamak. Bu çalışmalarımız sadece Ankara-Sivas değil, Ankara-İzmir hattında, Bursa-Osmaneli hattında, Mersin-Gaziantep hattında, Karaman- Yenice hattında çalışmalarımız devam ediyor. Bu kesimlerdeki çalışmalara ilave olarak yine proje çalışmaları devam eden hatlarımız da var. Sivas-Malatya-Elazığ hattı, Antep-Urfa-Diyarbakır hattı, Eskişehir-Afyon-Antalya hattındaki proje çalışmalarımız da devam etmekte. İlave olarak Samsun-Kırıkkale, Kırıkkale-Aksaray-Konya, Konya-Antalya hattındaki proje çalışmalarımızı da yürütmekteyiz. Bunları da önümüzdeki dönemde proje çalışmaları tamamlandıktan sonra bu hatlarımızı, bu şehirlerimizi de hızlı tren ile inşallah buluşturmuş, hızlı tren hizmetlerini getirmiş olacağız.” şeklinde konuştu.