Türk Kızılayı, Milletimizin gücünü ve yardımseverliğini her yere ulaştırıyor | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Türk Kızılayı, Milletimizin gücünü ve yardımseverliğini her yere ulaştırıyor

Bu haber 15 Ekim 2019 - 14:21 'de eklendi ve 10 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi  Salih Ayhan, Türk Kızılay’ı ziyaret ederek Kızılay  Şube Başkanı Mustafa Sarılar ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Sivas Şube Başkanı Mustafa Sarılar, “Her daim desteklerini gösteren Valimize ve Sivas halkına teşekkür ediyoruz. Şehir olarak kan bağışı kampanyalarına olağanüstü destek sağlayan Sivas’ın bundan sonrada varlığını hissettireceğine inanıyoruz. Türk Kızılayı, harekât bölgesine ilk günden itibaren tırlarla yardımları ulaştırıyor.” dedi.

Vali Salih Ayhan, Barış Pınarı Harekatı’nda Mehmetçiğimizin yeni bir destan yazdığını ifade ederek; “Türk Silahlı Kuvvetlerimizin müdahalesi ile Suriye’nin kuzeyinin terörden arındırılarak güvenli bölge haline gelmesinden sonra Türk Kızılayı’mız, daha önce Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekatlarında olduğu gibi bölgedeki ihtiyaçların karşılanması sağlık, gıda, eğitim gibi sınır ötesi yapılacak yardımlarla ilgili çok önemli çalışma yapmaktadır. Gönül coğrafyamızda olduğu gibi ihtiyaç hissedilen her yere milletimizin gücünü, merhametini ve yardımseverliğini ulaştırmaktadır.” dedi.

Türk Kızılayı, ilk günden beri AFAD, Sağlık Bakanlığı ve diğer ilgili kurum, kuruluşlarla birlikte yardım faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade eden Vali Salih Ayhan, “Kızılay, binlerce insana eğitim, sağlık ve diğer tüm insanı yardımları yapmakta ve ülkemize sığınan insanların tekrar yurtlarına dönmeleri ve yerleşim sağlamaları için desteklemektedir. Bizlerde bu ziyaretimizle Türk Kızılayı’nın bu yoğun insani gayretinden dolayı destek olalım, teşekkür edelim istedik.” ifadelerini kullandı.